ADEM BEKTAŞ’TAN ATAKUM’A KURTULUŞ REÇETESİ: ‘ATAKUM’UN TECRÜBELİ VE LİYAKATLİ BİR BAŞKANA İHTİYACI VAR’

Belediye başkanlığı döneminde henüz bir belde iken sınırlı imkanlarla imkansız görünenleri başardıklarını ifade eden Mimar Adem Bektaş, “Bugünkü imkanlarla Atakum’u şahlandıracağız. Atakum’un yarınlarını hep birlikte kurtaracağız. Atakum’un kaybedecek vakti yok. Atakum Belediyesinin tecrübeli bir başkana ihtiyacı var. Çalışmaların hızlıca hayata geçirilmesi gerekiyor.” dedi.

Gündüz çatkapı ziyaretlerle, akşam iftar buluşmaları, sahura kadar sürdürdüğü ziyaretler ve programlarla Atakum’un dört bir yanında etkili bir seçim çalışması sürdüren İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Mimar Adem Bektaş, Atakum’un kurtuluş reçetesini açıkladı: “Bu kentin tecrübeli, liyakatli, çalışkan ve rüştünü ispatlamış bir belediye başkanına ihtiacı var.”dedi.

‘İLK NEŞTER YOL PROBLEMİNE VURULACAK’
31 Mart seçimlerinin hemen ardından gerçekleştirecekleri çalışmalarla Atakum’un öncelikli eksiklerini gidereceklerini ifade eden İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Mimar Adem Bektaş, “Göreve gelir gelmez yapacağımız proje atağıyla Atakum’un altyapıdan ulaşıma, sağlıktan sanata her alanda tüm ihtiyaçlarını kaşılayacağız. İlk neşteri yol ve kaldırım problemine vuracağız. Kuracağımız Asfalt Plenti ve Beton Santrali ile ilçemizin yol ve kaldırım problemini kökünden halledeceğiz. Köstebek yuvasına dönen yollarımızı yenilerken, çamur içinde olan kırsal mahalle yollarımızı beton yollarla buluşturacağız.” diye konuştu.

‘ATAKUM’UN YARNLARINI HEP BİRLİKTE KURTARACAĞIZ’
Atakum’un proje odaklı, hızlı bir çalışma temposuna ihtiyacı olduğunu söyleyen Mimar İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Mimar Adem Bektaş, “Atakum’un kaybedecek vakti yok. Atakum Belediyesinin tecrübeli bir başkana ihtiyacı var. Çalışmaların hızlıca hayata geçirilmesi gerekiyor. Bu anlamda 15 yıl önce henüz bir belde belediyesiyken ortaya koyduğumuz belediyecilik anlayışımız ile o şartlarda imkansız görünen bir çok hizmeti hemşehrilerimizle buluşturmuştuk. Bugünkü imkanlarla Atakum’u şahlandıracağız. İlçemizin yarınlarını hep birlikte kurtaracağız.” ifadelerine yer verdi.

‘ATAKUM, SAMSUN’UN İMZA KENTİ OLACAK’
Samsun’un kalbinin Atakum’da atacağını vurgulayan İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Mimar Adem Bektaş, “Göreve geldiğimiz andan itibaren hiçbir bekleme ve geçiş süreci olmadan hızlıca işe koyulacağız. Projelerimizi bir bir hayata geçirdiğimizde Atakum, daha da güzelleşecek ve hak ettiği noktaya kavuşacak. Atakum, Samsun’un imzası ve dünyaya açılan yüzü olacak.” dedi.

İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Mimar Adem Bektaş’ın bazı projeleri şu şekilde:

BETON SANTRALİ
Kırsal mahallelerimizin yol problemini çözmek ve ilçemizin ihtiyaçlarına hızlı ve kararlı çözümler sunabilmek için kuracağımız beton santrali ile ilçemizde standart belediyecilik faaliyetlerini eksiksiz ve uzun ömürlü bir şekilde çözeceğiz.

YENİ YALI KAFE
Yıllarca Atakumluların sahil ile ekonomik bir şekilde buluşmasını sağlayan ve Atakumluların elinden alınan Yalı Kafe’yi belirlediğimiz alanda yeniden hayata geçireceğiz. Göreve gelir gelmez Atakumluları yeniden sahil ile buluşturacağız.

ÖĞRETMENEVİ
Atakum’u her anlamda kendine yetebilen ve çevre il ve ilçelere muhtaç olmayan bir kent olarak planladık. İlçemizde hayata geçireceğimiz Öğretmenevi projemiz ile bizler için çok değerli olan öğretmenlerimiz için modern bir tesisi ilçemize kazandıracağız.

KAPALI PAZAR YERLERİ & OTOPARK
Modern bir Atakum için en büyük ihtiyaçlardan biri olan Kapalı Pazar Yeri ve Otopark projelerimiz ile Pazarcı Esnafımızı ve hemşehrilerimizi her türlü olumsuz hava koşulundan koruyarak daha modern bir ortam sağlayacağız. Önemli lokasyonlarda hayata geçireceğimiz Kapalı Pazar Yeri&Otopark projemiz haftanın belirli günlerinde Semt Pazarı olarak kullanılırken, diğer günlerde de Otopark olarak hizmet verecek.

GENÇLİK MASASI
Üniversite ve Gençlik Kenti Atakum’da Gençlerin belediye ile doğrudan buluşacağı Gençlik Masası birimimizi kuracağız. Gençlik Masası doğrudan gençlerimize hizmet veren özel bir birim olacak.

ÖĞRENCİ LOKANTASI
Mevcut ekonomik şartlarda hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak en büyük önceliğimiz. Öğrencilerimizin maliyetine yemek yiyeceği modern bir lokantayı hizmete sunacağız.

KOCADAĞ TURİSTİK TESİSLERİ
Atakum’da sadece yaz turizmini düşünmek bu şehre en büyük haksızlıklardan biri olurdu. Yaz-Kış turist çekebilecek yatırımlarla ilçemizin turizm potansiyelini artıracağız. Hayata geçireceğimiz Kocadağ Turistik Tesisleri projemiz ile hemşehrilerimizin şehrin gürültü ve stresinden uzak, doğayla baş başa vakit geçirebileceği ve konaklayabileceği muhteşem bir tesisi hemehrilerimizle buluşturacağız.

YAZ/KIŞ DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ
Atakum, ilçe merkezinden sadece 10 dakika uzaklaşarak Karadeniz’in muhteşem doğasında kaybolabileceğiniz eşsiz bir konumda. Doğal güzellikleri ve ormanları ile bu cennet ilçenin her köşesini hissedebilmek için doğa yürüyüş parkurları oluşturacağız.

ATAKUM ŞELALELERİNİN TURİZME KAZANDIRILMASI
İlçemizde bulunan şelaleleri turizme kazandırarak hem ‘Turizm Kenti Atakum’ hedefimize hem de bölge halkının ekonomisine katkı sunacak projeler geliştireceğiz.

PATİKENT EVSİZ HAYVAN YUVASI
Patikent projemiz ile sokaktaki dostlarımızın sağlıklı bir şekilde yaşayabileceği bir tesis kuracağız. Sokak hayvanları konusunda kalıcı bir çözüm üretmek amacıyla hazırladığımız modern hayvan barınağı projesi sadece fiziksel bir altyapı olmayacak, aynı zamanda Türkiye’ye örnek bir bilimsel çalışma ile hayvan sorununa kalıcı bir çözüm getireceğiz.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KOMPLEKSİ
Kentimizde faaliyet sürdüren dernekler için hayata geçireceğimiz proje ile derneklerimizi tek çatı altında toplayarak her dernek için ayrı bir ofis ve genel kullanıma açık bir toplantı salonunu içerisinde barındıran bir kompleks yapıyı hayata geçireceğiz.

HALK EVLERİ
Halk Evi projemiz ile ilçemizin sosyal ve kültürel alanda hizmet vereceğiz. Halk Evleri projemizde yola çıkma amacımız öncelikle hemşehrilerimizin sosyal belediyecilik imkanlarıyla buluşturmak olacak. Kütüphanesi, çay ocağı, sosyal donatı alanlarıyla hemşehrilerimizin keyifle vakit geçirebileceği Halk Evi projemizin içerisinde sanattan kültürel aktivitelere birçok alanda hemşehrilerimizin buluşma noktası olacak.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ
Yaşlılarımız ve engelli hemşehrilerimiz başta olmak üzere ilçemizde yaşayan dezavantajlı gruplara yönelik geçrkleştireceğimiz projemiz ile hemşehrilerimizin ev temizliğinden kişisel bakımlarına kadar birçok alanda hizmet sunacağız.

GÜNDÜZ BAKIM EVİ & KREŞ
Hemşehrilerimizin çocuklarını güvenle emenaet ettiği kreşlerimizin sayısını artıracağız. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın en güzel imkanlarla eğitim-öğretim almasını sağlayacak ve bunu sosyal belediyecilik anlayışımız gereği çok uygun fiyatlarla sunacağız.

KÖY KONAKLARI
Kırsal mahallelerimizdeki hemşehrilerimizin düğün, nişan, kına gibi organizasyonlar başta olmak üzere genel kullanımına açık sosyal alanları hizmete sunacağız. Mevcut Köy Konaklarının bakımını gerçekleştirecek, olmayan mahallelerimizde de yenilerini hızla inşa edeceğiz.

ÜCRETSİZ VETERİNER VE ZİRAAT MÜHENDİSİ
Tarım ve hayvancılığı destekleyeceğiz. Hayvancılık yapan hemşehrilerimizin hayvanlarının bakımı, muayenesi ve aşı gibi hizmetleri için belediyemiz bünyesinde kuracağımız veteriner ekibi ile karşılayacağız. Tarım faaliyetlerinin daha modern ve sağlıklı yapılabilmesi, tarımsal verimin artırılması için kuracağımız Ziraat Mühendislerinden oluşan ekibimiz ile kırsal mahallelerimizde tarım yapan hemşehrilerimize ücretsiz destek vereceğiz.

ÜCRETSİZ FİTNESS & KONDİSYON SALONU
Kuracağımız profesyonel kondisyon, egzersiz aletleri ve ağırlıklarımızın mevcut olduğu salonumuzda fitness programı yazılıp uzman antrenörler eşliğinde spor yapabileceği bir tesisi hizmetinize sunacağız.

SABAH ÇORBA İKRAMI
Ailelerinin bizlere emaneti olarak gördüğümüz üniversite öğrencilerimiz başta olmak üzre sabah erken saatlerde kahvaltı yapmadan evinden ayrılan hemşehrilerimize yılın 365 günü sıcak çorba ikram edeceğiz.

 

Bunları da sevebilirsiniz