ADEM GÜNEY:‘BÜTÇENE SAHİP ÇIKARSAN KAYNAK BULURSUN’

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, “Eğer akıllı, ileri dönük ve planlı yatırımlar yapılırsa kaynak sorunu yaşanmaz. Bankaya, faize para ödenirken sorun yaşamayanlar, konu vatandaşın derdine çare olmak olduğunda ‘kaynak yok’ diyor. Bütçene sahip çıkarsan kaynak bulursun.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluştu. 1 Nisan itibariyle Samsun’da ‘Ahlaklı Belediyecilik’ dönemi başlayacağını söyleyen Başkan Adayı Adem Güney, “İnsanların en hayırlısı kimdir? İnsanlara faydası dokunandır, insanlığa faydalı işler yapandır. İşte ahlaklı belediyecilik anlayışında, biz insanlarımıza nasıl faydalı olabiliriz? Bunun için çalışacağız. Vatandaşımız, hayat pahalılığı içerisinde zor durumda. Maalesef alınan yanlış ekonomik kararlar neticesinde ülkemiz şu anda sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Hepimiz bunu hissediyoruz. Kimimiz az, kimimiz çok. Ama maalesef özellikle dar gelir kardeşlerimiz bu sıkıntıyı şiddetli bir şekilde hissediyor. Biz, bir yerde konuşma yaparken bir vatandaşımız, ‘Başkanım benim evime 1,5 senedir et girmedi’ dedi. Kasaptan 100 gram, 200 gram kıyma istiyor artık insanlarımız. Bu durumdayız maalesef.”dedi.

‘BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞIN DERDİNE ÇARE OLMALI’
Belediye başkanının şehrinde yaşayan vatandaşının sıkıntısını gidermek zorunda olduğunu söyleyen, Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney “Bu sıkıntıları giderecek tedbirler almalı. Ekonomik olarak sıkıntı çeken dar gelirli kardeşlerimizin yanına koşacak. Onların derdine merhem olacak, derdine şifa olacak. Ahlaklı belediyecilikten kastettiğimiz odur. Milletin derdiyle dertlenmek, tütmeyen ocağı tüttürmek, kaynamayan pencereyi kaynatmaktır. Su anda Samsun Türkiye’nin en pahalı suyunu içme suyunu kullanıyor.Belediye başkanının ne yapması lazım? Suyu indirmesi lazım. Özellikle bu ekonomi koşullarda sıkıntı çeken kardeşlerimizin bir nebze dahi olsa derdine şifa olabilmek adına suyu indirmesi lazım. Dar gelirli, geçim sıkıntısı içerisinde bulunan kardeşlerimiz var ise kışın doğal gazına bir miktar destek olması lazım. Biz geldiğimiz zaman bunları yapacağız. Diyorlar ki bu değirmenin suyu nereden gelecek. Bütçene sahip çıkarsan kaynak bulursun.” ifadelerini kullandı.

‘BU DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR DİYE SORULMUYOR’
Eğer yatırımlar akıllı, planlı, ileriye dönük yapılırsa, kaynak sorununun yaşanmayacağını söyleyen Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney “Bu sayede kaynak israfını önlemiş oluruz. Kaynak israfı önlenirse işte bu gibi sıkıntılı durumlarda milletimizin derdine şifa oluruz. Doğal gaz ve et yardımı gibi sosyal desteklerin belediyeye maliyeti, faize ödenen paranın çok çok altında. Ödeme faize, öde vatandaşa. Bankaya öderken, faize öderken bu değirmenin suyu nereden geliyor diye sorulmuyor. Endişe edilmiyor. Ama vatandaşa yardım yapmaya geldiği zaman ya da faydalı yatırımlar yapılmaya geldiği zaman ‘kaynak yok’ deniliyor. Şehrin önemli sıkıntıları var. Bunlar çözüldü mü? Kaynaklar doğru kullanıldı mı? Özellikle trafik ve ulaşım konusunda. Akıllı Şehir Trafik Güvenliği projesi yapıldı. Büyükşehir Belediyesine 400 milyon civarında bir maliyeti var. Sorun çözüldü mü? Palyatif çözüm yapıldı. Şimdi ‘daha hızlı’ diyerek trafik sorunun çözeceklerini söylüyorlar. Niye çözmediniz bu zaman kadar. Samsun’u yap-boz tahtasına çevirdiler.”diye konuştu.
Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz