BAKAN FATİH KACIR, BAŞKAN MUSTAFA DEMİR’İ ZİYARET ETTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Mustafa Demir ile görüştü.

Samsun’da bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret etti. Ziyarette Bakan Kacır’a, Samsun Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, AK Parti İl Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Köse eşlik etti. Ziyarette ayrıca Büyükşehir Belediyesi bürokratları da bulundu. Başkan Demir, ziyaret sırasında kentte gerçekleştirilen çalışmalarla ve hayata geçirilen projelerle ilgili Bakan Kacır’a bilgi verdi.

‘TÜRKİYE’ YE ÖNCÜ UYGULAMALAR OLDU’
Ziyarette konuşan Bakan Kacır, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Samsun’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek “Tabii Samsun’a tek başıma gelmedim. Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile birlikte geldim. Samsun Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde gençlerimizle ilk astronotumuz buluşturuyoruz. Tabii Samsun’un bizim hafızamızda, hatıramızda 2022 TEKNOFEST KARADENİZ ile birlikte ayrı bir yeri var. Gerçekten Samsun TEKNOFEST KARADENİZ ile birlikte milli teknoloji hamlesi heyecanını, teknoloji girişimciliği ve inovasyon rüzgarını farklı bir şekilde yakaladı. İnşallah önümüzdeki dönemde bu işleri çok daha ileri noktalara taşıyacağız. Samsun sahip olduğu imkan ve kabiliyetler ile Türk sanayisinin en hızlı gelişen şehirlerinden biri olmaya aday. Bugüne dek kurduğumuz Organize Sanayi Bölgeleri, son dönemde ilave ettiğimiz Organize Sanayi alanları Samsun sanayinin çevre dostu ve planlı bir şekilde büyümesine hizmet edecek. Samsun sanayi inşallah daha fazla AR-GE yapacak, TÜBİTAK projeleriyle, AR-GE merkezleriyle, tasarım merkezleriyle daha katma değerli üretim yapacak. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin son dönemde gerçekleştirdiği akıllı şehir projeleri, elektrikli otobüslerin yaygınlaştırılması gerçekten Türkiye’ye öncü uygulamalar oldu. Bütün bu uygulamalar nitelikli insan kaynağının önünü açacak. Beşeri sermayenin Samsun’da kalmasını, nitelikli insan kaynağının Samsun’a gelmesini sağlayacak. Biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak bu yolculukta her daim Samsun ve Samsunluların yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

‘GENÇLERİMİZ İÇİN HAYATA GEÇİRDİK’
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “2022 yılında TEKNOFEST KARADENİZ’e ev sahipliği yapan Samsun artık bu alanda bir misyon üstlenmiş bir şehirdir. Şehrimizde TEKNOFEST KARADENİZ’in kalıcı izi niteliğinde birçok yatırımı çocuklarımız ve gençlerimiz için hayata geçirdik. Bölgenin merkezi ve en büyük kenti olan Samsun, Türkiye’nin hem kuruluşunda olduğu gibi istikbalinde de çok büyük öneme sahip bir şehirdir. Sayın Bakanımızı şehrimizde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ise başarılı çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i tebrik etti. Hediye takdiminin ardından ziyaret sona erdi.
Köksal ÖNER

 

Bunları da sevebilirsiniz