Başkan İkiz Enerji Kentleri Birliği Daimi Encümeni oldu

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Ankara’da gerçekleştirilen Enerji Kentleri Birliği Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısında birlik daimi encümenine seçildi.

Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkez’inde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi  Güler’in divan başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Meclis toplantısında gerçekleştirilen Birlik Başkanlığın seçiminde Enerji Kentleri Birliği Birlik Başkanlığına Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Birlik Meclisi Başkan Vekilliğine  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi  Güler seçildiler.

Birlik Daimi Encümen Üyeliğine ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Kasım Gülpınar, Kars Belediye Başkanı Ötüken Senger, Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş seçildiler.

Meclis toplantısı Plan Bütçe Komisyonu, Kesin Hesap Komisyonu, Denetim Komisyonu üyelerinin seçimleri ile 2023 yılı faaliyet raporu, 2023 yılı kesin hesabı, 2023 denetim komisyonu raporları, birliğe katılım ve ayrılmaların, birlik katılım paylarının yeniden değerleme oranında artırılmasının görüşülmesi,  birliğimiz ile yetkili sendika arasında sosyal denge sözleşmesini imzalamak için birlik başkanına yetki verilmesi, birlik hizmet binası yer alımı, kiralanması veya tahsisi için birlik başkanına yetki verilmesi, danışma kurulu üyelerinin yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen konferans, panel vb. organizasyonlara birliğimiz adına katılımlarında giderlerinin birlik bütçesinden karşılanması için birlik başkanına yetki verilmesi maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ile sona erdi.

Meclis toplantısı sonra bir açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Enerji Kentler Birliği Meclis toplantısının sonuçları itibari ile ülkeye hayırlı olmasını dileyerek; “Enerji Kentler Birliği olağan Meclis toplantısına ilçemizi temsilen katıldık. Yapılan seçimler neticesinde birliğimizin daimi encümen üyeliğine seçildim. Birliğimiz başkanı olarak seçilen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’e ve Birlik Meclisi Başkan Vekilliğine seçilen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi  Güler’e başarılar diler  başkanımıza birlik daimi encümen üyeliğini bizlere layık gördüklerinden ötürü şahsım, ilimiz ve ilçemiz adına teşekkür edim

Bunları da sevebilirsiniz