Canik’te Ramazan Temizliği

Canik Belediyesi, Halkın Ramazan Ayını Temiz Ve Ferah Ortamda Geçirmeleri Amacıyla Cami, Sokak, Okul Bahçeleri Ve Parklarda Geniş Çaplı Temizlik Çalışması Yaptı.

 

Canik’teki Camiler İle Sokak Ve Caddeler, Okul Bahçeleri Ve Parklar Yapılan Temizlik Çalışmalarıyla Ramazan Ayına Hazırlandı. İslam Âlemi İçin Rahmet, Bereket Ve Beraberlik Ayı Olan, Oruç İbadetinin Yerine Getirildiği 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında, Vatandaşların Temiz Ve Ferah Bir Ortamda İbadetlerini Yerine Getirdikleri Camilerde Canik Belediyesi Tarafından Temizlik Çalışması Yapıldı. Belediye Ayrıca Cadde Ve Sokaklar İle Okul Bahçeleri Ve Parkları Da Baştan Aşağı Yıkadı.

SOKAK VE CAMİLER TEMİZLENDİ

İlk Olarak Özellikle Vatandaşların Yoğun Olarak Kullandığı Cadde Ve Sokaklarda Süpürme Ve Yıkama Araçlarıyla Temizlik Çalışması Yapan Ekipler, Vatandaşların Sağlıklı Ve Huzurlu Bir Şekilde İbadet Edebilmeleri İçin İlçe Genelindeki Camilerde İç Ve Dış Mekân Temizliği Yaptı. Temizliğin Önemine İşaret Eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İbadethanelerimizi Tertemiz Yaparak Ramazan Ayına Hazırladık. Bunun Yanında Cadde Ve Sokaklarımızı Da Baştan Aşağı Yıkayarak Vatandaşlarımızın Ramazan Ayına Temiz Bir Ortamda Girmesini Amaçladık” Dedi.

RAMAZAN AYINI TEBRİK ETTİ

Ramazan Ayının Huzur Ortamında Geçmesi İçin Belediye Olarak Tüm Tedbirleri Aldıklarını İfade Eden Başkan Sandıkçı, “Ramazan Ayı Günahlarımızdan Arınma Ayıdır Ama Biz De Fiziki Olarak İbadethanelerimizi Ve Sokaklarımızı Temizleyerek, Halkımızın Huzurlu Bir Şekilde Ramazan Ayını Yaşamasını Arzuluyoruz. Canikli Ve Samsunlu Hemşehrilerimizin, Milletimizin Ve İslam Aleminin Ramazan Ayını Tebrik Ediyorum, Rahmet, Bereket Ve Mağfiret Ayı Olan Ramazan’ın İslam Alemi Ve İnsanlık İçin Hayırlar Getirmesi Temenni Ediyorum” Diye Konuştu.

 

Bunları da sevebilirsiniz