CANİK’TE YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR

 

 

Canik Yaz Spor Okulları’nda kayıtlar başladı

Canik Belediyesi tarafından 7-14 yaş grubu gençlere ücretsizspor eğitiminin verildiği Canik Yaz Spor Okulları öğrenci kayıtlarına başladı. 20 Haziran31 Ağustos tarihleri arasında devam edecek kurslarda yaz tatilini spor yaparak değerlendirmek isteyen gençler için 10 farklı alanda eğitimverilecek.

 

Branşlar açıklandı

Basketbol, futbol, güreş, judo, fitness, plates, voleybol, taekwondo, kick boks ve halk oyunları alanında verilecek eğitimler yaz dönemi boyunca devam edecek. Uzman eğitmenler tarafından verilecek kurslar için öğrenci kayıtlarıCanik Belediyesi Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi’nde sürüyor.

 

Sandıkçıdan spora teşvik

Çocukları ve gençleri yaz spor okuluna davet eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Çocuklarımız ve gençlerimiz ilçemizde faaliyetlerini sürdüren spor okullarımızsayesinde yaz dönemini daha aktif şekilde geçirecek. Ayrıca bu okullarımız farklı dallarda verilen eğitimlerle geleceğin sporcularının yetişmesine katkı sağlamış olacak. İlçemizdeki tüm evlatlarımızı Canik Belediyemiz tarafından eğitimlerin sürdürüldüğü Yaz Spor Okullarımıza bekliyoruz” dedi.

 

Yeni spor salonu yolda

İlçeye yeni spor tesisleri kazandırmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Mevcut tesislerimizle birlikte yıl içerisinde yapımına başlanacak olan dev bir spor salonunuilçemize kazandırmış olacağız. Mevcut tesislerimizle birlikteyapılması planlanan iki katlı ve beş yüz seyirci kapasiteli spor salonumuzla ilçemizi sporun merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz