ÇİĞDEM KARAASLAN: ‘TÜRKİYE YÜZYILI KADINLARIN VE AİLENİN YÜZYILI OLACAK’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, seçim çalışmaları kapsamında programlarını yoğun şekilde sürdürüyor. İlkadım ilçesinde Kadın Seçmen Buluşması’na katılarak burada bir konuşma yapan Karaaslan, Türkiye Yüzyıl’ının kadınların ve ailenin yüzyılı olacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak toplumun tüm kesimlerinin hayatına dokunan çok sayıda düzenleme yaptıklarını, reform niteliğinde adımlar attıklarını vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Kız çocuklarımızın eğitim hayatına katılamadığı, inancından, yaşam tarzından dolayı genç kızlarımızın üniversite kapılarından geri çevrildiği bir Türkiye’den bugünlere geldik. Türkiye son 20 yılda çok büyük mücadeleler verdi ve ciddi mesafe kat etti. Kız çocuklarımıza ve kadınlara, ellerinden alınan haklarını biz teslim ettik. Bugün üniversitede okuyan kız çocuklarımızın oranı erkekleri geride bırakmış durumdadır. Bugün kızlarımızın ve kadınların her türlü hakkını özgürce kullanabildiği, siyasal, sosyal ve ekonomik hayata katılımı önünde hiçbir engelin kalmadığı bir döneme geldik” dedi.

‘BÜTÜN VARLIKLARIMIZI KORUYORUZ’
Birtakım sapkın akımların aile ve gençlik üzerinde ciddi tehditler oluşturduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Terör nasıl milli ve manevi varlığımız önünde bir tehditse bu sapkın akımlar da aynı şekilde milli ve manevi varlığımız için tehdittir. Aile müessesesinin altını oymak, çocuklarımızı ve gençlerimizi bu tuzakların pençesine itmek için son dönemde kampanyaların hız kazandığını görüyoruz. Çocuklarımızı, evlatlarımızı, ailemizi koruyacağız. Bunun için Türkiye Yüzyılı vizyonumuzda aileye önemli bir yer ayırdık. Gençlerimizi ve aileyi destekleyecek adımları bugüne kadar nasıl kararlılıkla attıysak yeni dönemde de bu çabalarımıza devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı kadınların ve ailenin yüzyılı olacak ”diye konuştu.

‘DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ’
Cumhuriyetin Kuruluşu’na giden yolda ilk adımın atıldığı Samsun’un kadınlarının Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine kast eden her türlü girişim karşısında dimdik durduğunu ve bunlara geçit vermediğini söyleyen  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Samsun 1919’da Milli Mücadele’de atılan ilk adımla Cumhuriyetimizin Kuruluşu’na giden yolda tarihi bir görev üstlenmişti. İstiklal mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e dil uzatanlara, bizi biz yapan değerlerimizi ayaklar altına almaya çalışanlara, bu ülkenin kazanımlarını heba etme çabasında olanlara kadınların ve Samsun’un esaslı bir ders vereceğine inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.
Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz