FİRMALARA ‘EMEKLİLERE %20 İNDİRİM’ DENETİMİ: 1820 CEZA UYGULANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılığın yanı sıra Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024 yılının ’emekliler yılı’ ilan edilmesi ile birlikte şehirler arası otobüslerde emeklilere yönelik başlattıkları yüzde 20 indirim kampanyasının uygulanıp uygulanmadığına dair denetimlerin Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldığını kaydetti.

Yaklaşan kurban bayramı öncesi şehirler arası otobüs işletmeciliği yapan firmalara yönelik denetimler hızlandırıldı. Fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılığın yanı sıra şehirler arası otobüslerde emeklilere yönelik başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasına uyulup uyulmadığının kontrolüne dair yapılan denetimlerde toplam 1 milyon 21 bin 726 TL’lik idari işlem uygulandı.

534 OTOBÜSE BAKILDI 1 MİLYON 21 BİN LİRA İDARİ İŞLEM
10 günlük denetimler sonucunda 1534 otobüsün denetlendiğini kaydeden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Elektronik sistemlerden faydalanılarak yapılan denetimlere ilave olarak, yolcu terminallerinde, yol kenarı ve kara yolları denetim istasyonlarında yolcu taşımaya mahsus araçlarla ilgili denetimlerimiz sürmektedir. 10 günlük süre zarfında 1820 uyarı cezası ile birlikte toplam 1 milyon 21 bin 726 TL’lik idari işlem uygulanmıştır. Denetimlerimiz Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında yoğun olarak denetim faaliyetleri devam edecektir.” ifadelerini kullandı.
Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz