İLK KEZ GÖSTERİ UÇUŞU YAPAN HÜRJET HAYRAN BIRAKTI

Türkiye’nin ilk jet motorlu süpersonik eğitim uçağı olan HÜRJET, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Samsun’da gösteri yaptı. Hayran bırakan gösteride ayrıca Türk Yıldızları, SOLOTÜRK ve helikopter gösterileri nefesleri kesti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Doğu Park sahil kısmında Türk Yıldızları, SOLOTÜRK, HÜRJET ve sahil güvenlik helikopter gösterileri yapıldı. İlk kez yuvasından ayrılan Türkiye’nin ilk jet motorlu süpersonik eğitim uçağı HÜRJET gösteri uçuşunu Samsun’da gerçekleştirdi. Yaptığı akrobatik gösterilerle adeta yürekleri ağza getiren HÜRJET, alkışları topladı.

SAMSUN SEMALARINDA BAYRAM COŞKUSU
Binlerce Samsunlu, gösterileri izlemek için sahillere akın etti .Samsun Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Halit Doğan,Samsun Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Alâ, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Deniz Tuğamiral Ahmet Bahadır, Samsun İl Jandarma Komutanı Jandarma Tuğgeneral Mustafa Bakçepınar,Samsun İl Emniyet Müdürü Sayın Ahmet Arıbaş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Yönetim Kueulu Başkanı Ahmet Diril, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi ve ayrıca Samsun Polis Okulu Mezunları Emeklileri ve Çalışanları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (SAMPOMDER) Genel Merkezi Basın Sözcüsü Köksal Öner Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Türk pilotları hünerlerini sergiledi. Vatandaşlar, Türk Yıldızları, SOLOTÜRK ve helikopter gösterilerini ilgiyle takip etti. Türk pilotlarının uçaklarla yaptığı akrobatik hareketleri insanlar cep telefonu kameralarına kaydetti. Vatandaşlar, milli uçak HÜRJET karşısında gururlandıklarını söylediler.
Köksal ÖNER

 

Bunları da sevebilirsiniz