İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUYLA KUTLADI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, 2023-2024 akademik yılında 487 mezununu uğurladı.

OMÜ Yaşam Merkezinde gerçekleşen mezuniyet törenine; İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ömer Saraç ve Doç. Dr. Okay Pekşen, akademisyenler ve mezun olan öğrencilerin ailelerinin katıldığı Program OMÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin mezunlarının mesleğe adım attığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

‘ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİNİ DAHA DA YÜCELTECEK VE BİZLERİ ONURLANDIRACAKSINIZ’
Törenin açılışında konuşan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Ömer Saraç, “Bugün burada fakültemizin 29’uncu mezuniyet törenini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllardır sürdürdüğünüz eğitim hayatınızın zorlu bir sürecini başarıyla tamamladınız. Arkanıza dönüp baktığınızda hepiniz bu süreçte zorlu bir eğitimden geçtiğinizi göreceksiniz. Bugün her biriniz artık kendiniz ve ailenizle birlikte ülkenize ve dünyaya karşı da sorumlu geleceğin yıldızlarısınız. İnanıyoruz ki yapacağınız işlerde size verdiğimiz çağdaş bilgilerle kısa zamanda kariyer basamaklarını hızla tırmanacak ve önemli başarılar elde edeceksiniz. Sizler başarıdan başarıya koşarken Ondokuz Mayıs Üniversitesini daha da yüceltecek ve bizleri onurlandıracaksınız.” dedi.

‘MESLEK ŞUURUNU KAZANMAK VE MESLEĞE AİDİYET DUYMAK İSE SORUMLULUKLAR YÜKLER’
Dönem arkadaşlarına seslenmek için kürsüye çıkan Psikoloji Bölümü mezunu Berre Kaçar ise, “Dört yıl önce çıktığımız yolu bugün mezuniyetimizle sonlandırıyoruz. Özellikle öğrencilik hayatımız bitti demiyorum çünkü unutmamalıyız ki öğrenmek yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Dolayısıyla meslek hayatımızı dinamik bir öğrenme süreciyle devam ettirmek zorundayız. Bugün burada hüzünlüyüz; dört yılımızı uğurluyoruz ama Cahit Zarifoğlu’nun şu sözünü hatırlatmak isterim: ‘Hüzün, içinde bize mutluluk getiren bir zarftır.’ Diplomalar yalnızca meslek kazanmak içindir. Meslek şuurunu kazanmak ve mesleğe aidiyet duymak ise sorumluluklar yükler. Bu şuuru bize kazandıran, mesleğimizin önemini aşılayan, kendini geliştiren nesiller olmamıza ışık tutan tüm hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından mezun öğrencilere hediyeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Mezuniyet töreninin sonunda başarı belgelerini alan öğrenciler, keplerini havaya atarak mezuniyet sevinci yaşadı.
Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir