KAVAK’TA ŞENLİK HEYECANI

 

 

Kavak, uzun bir pandemi süreci ardından bu yıl 9. kez düzenleyeceği şenliklerin heyecanını yaşıyor. Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ “Tüm hemşerilerimize ve misafirlerimize 3 gün boyunca doya doya bir Yaz Şenliği yaşatacağız” dedi.

Kavak Belediyesi Güvenpark Piknik Alanında 22-23-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek şenliklerkapsamında yöresel ve tanımış sanatçıların konserleri yanında Karakucak Güreşleri ,” Halat çekme ”, “Çuvalda Koşma”, “Kaşıkta Yumurta Taşıma “,”Yoğurt içinde para bulma”  ve “Sandalye Kapma” gibi çeşitli yarışmalar ve etkinlikler yapılacak.

Şenliklerin, bölgenin doğal güzelliklerinin tanıtılmasının yanı sıra gelenek ve göreneklerin yaşatılmaya çalışılan önemli etkinlikler olduğunu ifade eden Başkan Sarıcaoğlu, “Belediyemiz Güvenpark Piknik Alanında bu yıl 9. Kez düzenleyeceğimiz geleneksel Yaşardoğu Karakucak Güreş Festivali ve Kültür-Sanat Yaz Şenliği etkinliklerimize tüm Kavak ve Samsunlu hemşerilerimi davet ediyorum” dedi.

Uzun bir aradan sonra ilk kez yapılacak şenliklerde tüm misafirlerine eğlenceli, güzel vakitler geçirmeyi amaçladıklarını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ Maalesef tüm dünyayı etkileyen pandemi süreci yaşadık. Bu iki yıllık süreçte şenliklerimize ara vermek zorunda kaldık. Ama çok şükür kötü günler artık geride kaldı. Bu yıl yenidenbaşladığımız şenliklerimizde hemşehrilerimizin sosyal, kültürel, sportif tüm faaliyetleri doya doya yaşamalarını istiyoruz. 3 gün sürecek Yaz Şenliği programımız boyunca her gün akşam birbirinden değerli sanatçılar olacaklar. Ama şenliğimiz sadece sanatçıların gelip şarkı icra ettikleri bir şenlik olmayacak. Burada birçok faaliyetler, güreşler,yarışmalar olacak. İnşallah hemşerilerimizin ve misafirlerimizin Kavak’ta doya doya bir yazşenliğini yaşayacaklarını düşünüyorum. “ diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz