KAYMAKAM ERTÜRKMEN MANDA ÇİFTLİĞİ ZİYARETİNDE BULUNDU

 

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, beraberindeki heyetle birlikte, Bafra Kalmaksan A.Ş. sahibi İbrahim Şeker’e ait Manda çiftliği ve mandaların yaylım alanı merada incelemelerde bulunarak, manda yetiştiriciliği ve ürünleri hakkında İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun ve çiftlik sahibi İbrahim Şeker’den bilgiler aldı.

Kaymakam Ertürkmen  yerinde yapmış olduğu inceleme sonunda ; “Bafra, Ülkemizin Manda varlığında ilk sıralarda yer almaktadır. Manda yetiştiriciliği kadar, manda sütünün ve et ürünlerinin de işlenmesi önemlidir. Ben, bu konuda üretime katkı sağlayan çiftlik sahibi Sayın İbrahim Şeker Beyefendiyi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Yapılan incelemede Kaymakam Cevdet Ertürkmen’e  İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun, İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, Kadastro Birimi Yetkilisi Esat Kurt, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ve İlçe Çeltik Komisyonu Üyesi Şükrü Derebey eşlik ettiler.

 

Burada yapılan incelemenin ardından Kaymakam Ertürkmen ve beraberindeki heyet, Türbe Mahallesinde yapılması planlanan Bafra Sebze ve Meyve Hali yerine hareket etti. Yeni yapılması planlanan alanda incelemelerde bulundu.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz