KAYSERİ’DEN ŞEHİTLER MEMLEKETLERİNE DUALARLA UĞURLANDI

Kayseri 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan bakım ve onarımlarının ardından test uçuşu için havalanan eğitim uçağının düşmesi sonucu şehit olan 2 albayın naaşını, gerçekleştirilen askeri törenin ardından memleketlerine dualarla uğurladı.

12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait SF-260D tipi eğitim uçağının düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen için 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

KAYSERİ PROTOKOLÜNDEN DUALARLA UĞURLAMA TÖRENİ
Törene, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Hava Lojistik Komutanı Tümgeneral Selçuk Aygün, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haldun Taşan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haldun Taşan,  Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi ve ayrıca Samsun Polis Okulu Mezunları Emeklileri ve Çalışanları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (SAMPOMDER) Genel Merkezi Basın Sözcüsü Köksal Öner, Kayseri Üniversitesi Rektörleri, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, rektörler ve askeri erkân katıldı. Şehitlerin ay yıldızlı, al bayrağa sarılı naaşları, askerlerin omuzlarında dualarla, tekbirlerle askeri uçağa taşınarak, memleketleri İzmir’e uğurlandı.

‘TÖRENİN ARDINDAN MEMLEKETLERİNE UĞURLADIK’
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehitlere Allah’tan rahmet, Türk milletine baş sağlığı dileyerek, “Kayseri 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan bakım ve onarımlarının ardından test uçuşu için havalanan eğitim uçağının düşmesi sonucu şehit olan kahraman askerlerimiz Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen’i 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda gerçekleştirdiğimiz törenin ardından memleketlerine uğurladık. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, kahraman ordumuza ve aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
HABER VE FOTOĞRAFLAR KÖKSAL ÖNER/ KAYSERİ

 

Bunları da sevebilirsiniz