MUHAMMED OKUTAN RAKİPLERİNİ TOPA TUTTU

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, seçime sayılı günler kala bazı adayların seçimlerden çekileceği yönünde duyumlar aldıklarını dile getirerek, hiçbir rakiplerinin bu süreçten sonra adaylıktan çekilmesini istemediklerini söyledi.

Seçim yarışının sonuna gelindiği böyle bir dönemde adaylıktan çekilmenin yeni bir demokrasi faciasına sebep olacağını belirten Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, “Milletimizin takdirine güvenmek ve iradesine saygı duymak gerekiyor. Bazı matematiksel hesaplarla, dışarıdan baskı ve müdahalerle seçim sonuçlarını etkilemeye çalışmak doğru olmaz. Hep birlikte sandığa gidelim, milletimiz oyunu kullansın.” dedi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖLGESİNDE SİYASET YAPMASINLAR’
Seçim süreci boyunca rakiplerinin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını gördüklerini dile getiren Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, “Bir yerel seçime gidiyoruz. Bizi beş sene boyunca yönetecek bir belediye başkanı ve meclisini seçeceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimini yaptık. Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı. Onun gölgesinde siyaset yapmak başta buradaki adayın kendisine saygısızlıktır. Biz karşımızda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı değil, rakiplerimizi görmek istiyoruz. Duruşumuzla, söylemlerimizle, projelerimizle bu yarışı sürdürmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘DİĞER BİR ADAY DA CUMHURBAŞKANI’NA ÖZENİYOR’
Birisi Cumhurbaşkanı’nın gölgesinde siyaset yapıyor, öbürü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmaslarına hevesleniyor vurgusu yapan Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, “İlkadım’da gezin, şu yukarı mahallelere çıkın, köylere gidin. İlkadım sizden ne istiyor. İlkadım’ın derdiyle dertlenin. Genel siyasetin dışına çıkamıyoruz. İlkadım’ın meselelerini konuşamıyoruz. Karşımızda rakiplerimizi göremiyoruz. İnsanlar bizim seçim akşamı yapacağımız konuşmaları değil, bu güne kadar ne yaptığımızı ve bundan sonra ne yapabileceğimizi merak ediyor. Geçen gün ki konuşmamızda da ifade ettik. Siyasi zihniyet olarak İlkadım’ı tüm partiler yönetti. Kimse üst üste iki dönem seçilemedi. Milletimiz memnun kalmadı. Şimdi bir alternatif var. O alternatifte Saadet Partisi’dir.” şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz