OMÜ’LÜ SPORCULAR GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU TURNUVASI’NA KATILDI

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYGM) tarafından düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu müsabakası bu yıl Sakarya’da gerçekleştirildi.

Turnuvaya Samsun’u temsilen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencileri Muhammed Sadi Kader, Fahrettin Yondemir, Hüseyin Eryılmaz, Melike Ataş, Dilan Polat, Cansu Yılmaz, Fadime Altun ile Samsun Üniversitesi öğrencisi Seyid Okuyucu katıldı. Tüm sporcular bireysel kategorilerde isimlerini ilk 10’a yazdırmayı başarırken erkek takımı Türkiye birinciliği, kız takımı ise Türkiye ikinciliği kazandı.

‘KÜLTÜREL VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ TANITMAK VE KORUMAK İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT’
OMÜ öğrencisi Muhammed Sadi Kader, gerçekleştirilen beraberlik atışlarının ardından Türkiye şampiyonu oldu. Mutluluğunu paylaşan Muhammed Sadi Kader, “Sportif başarılarıyla tanınan Samsun şehrimizden, üniversite öğrencileri olarak bu turnuvada bulunmak kültürel ve manevi değerlerimizi tanıtmak ve korumak için büyük bir fırsattı. Aldığımız derecelerle Samsun şehrimizin ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinin öğrencilerine sportif alanda verdiği desteği göstermiş bulunmaktayız. Bu derecelerin, Türk okçuluğuna gösterilen ilgiyi ve desteği arttırmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

‘HEYECANLI VE KEYİFLİ BİR YARIŞMAYI GERİDE BIRAKTIK’
Oldukça heyecanlı ve keyifli bir yarışmayı geride bıraktıklarını belirten Kız takımı sporcusu Melike Ataş da “ Süreç boyunca elimizden geldiğince saygılı ve kibar davranmaya çalıştık. Bizler Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve de ahlaklı olanını severim’ sözünü yolumuza ışık edinmeye çalışan sporcularız. Zaten böylesine güzel bir geleneği devam ettirmek çok gurur verici.” dedi.

‘YARIŞMAYA KATILAN TÜM SPORCU VE ANTRENÖRLERE TEŞEKKÜR EDERİZ’
Son derece keyifli bir süreçle atlattıklarını dile getiren Erkek takımı sporcusu Fahrettin Yondemir, “Antrenörümüz Güner Tosun’un vermiş olduğu eğitimlerle hazırlandık birçok aksilik ve ekipman eksikliğimize rağmen yılmadan devam ettik. Yarışmaya katılan tüm sporcu ve antrenörlere teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

‘İMKAN VE DESTEK VERİLDİĞİ TAKDİRDE ÇOK DAHA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ’
Böylesine güzel sporcularla çalışmak her antrenöre nasip olmayacağını hatırlatan Antrenör Güner Tosun ise “Ben yalnızca kendi potansiyellerini fark etmelerini sağladım. İmkân ve destek verildiği takdirde çok daha büyük başarılara imza atacağımıza eminim.” ifadelerini kullandı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) olarak turnuvaya katılan genç sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz