ÖZBEKİSTAN’DA REKTÖR YAVUZ ÜNAL’A FAHRİ PROFESÖRLÜK UNVANI TAKDİM EDİLDİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bulunan Sosyal ve Politik Bilimler Enstitüsü [Ijtimoiy va siyosiy fanlar instituti (isfi)] tarafından ‘Fahri Profesörlük’ unvanı verildi.

Bu kapsamda yapılan Fahri Profesörlük Töreni, ISFI Rektörü Dr. Muzaffar Ahmedov Bo’riboyevich’in takdim konuşması ve cübbe giyme ritüeli eşliğinde gerçekleşti. Törende Rektör Yavuz Ünal’a, OMÜ Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Mustafa Said Kurşunoğlu eşlik etti.

ISFI REKTÖRÜ AHMEDOV:‘İŞ BİRLİĞİ VE BİRLİKTELİĞİ GÜÇLENDİRMEYİ AMAÇLIYORUZ’
Törende konuşan Dr. Muzaffar Ahmedov, Özbekistan – Türkiye ilişkilerine verdikleri önem çerçevesinde Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden OMÜ’nün Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı ağırlamaktan onur duyduklarını ve verilen ‘Fahri Profesörlük’ beratı ile birlikte iki kurum arasında bilimsel iş birliği ve birlikteliği güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti.

OMÜ REKTÖRÜ YAVUZ ÜNAL: ‘MEVCUT İŞ BİRLİĞİNİ HER ALANDA DESTEKLEYECEĞİZ’
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ise gösterilen teveccühü çok değerli bulduğunu belirterek, dost ve kardeş iki ülkenin üniversiteleri arasındaki mevcut iş birliğini her alanda desteklemekten mutluluk duyacaklarını dile getirdi.

‘TÜRK DÜNYASININ GÖNÜL BAĞININ GÜÇLENMESİ VE DAHA DA YAKINLAŞMASI ADINA HER ZAMAN AKTİF OLACAĞIZ’
Ortak akademik, eğitimsel, sosyal, kültürel etkinlik ve projelerle Türk dünyasının gönül bağının güçlenmesi ve daha da yakınlaşması adına her zaman aktif olacaklarına işaret eden Rektör Yavuz Ünal, layık görülen bu unvan için Rektör Ahmedov ve tüm ISFI yönetimine şükranlarını sundu.

PROGRAMIN SONUNDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ DE İMZALANDI
Tören çerçevesinde iki üniversite arasında değişim ve iş birliği protokolü de imzalandı.Törene; ISFI rektör yardımcıları ve öğretim üyeleri katıldı.
Köksal ÖNER

 

Bunları da sevebilirsiniz