REKTÖR PROF. DR. YAVUZ ÜNAL: ‘ÜNİVERSİTEMİZİ DAHA DA YÜKSEKLERE TAŞIYABİLECEK GÜCE SAHİBİZ’

Türkiye’nin köklü geçmişe sahip üniversiteleri arasında bulunan ve adını bağımsızlık mücadelesinin başladığı tarihi günden alan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 49 yaşına girdi.

OMÜ Kurupelit Yerleşkesi’nde düzenlenen törene; OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Sevim Alışır, Prof. Dr. Murat Terzi, OMÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. İdris Varıcı, dekanlar ile akademik ve idari personelinde  katıldığı programda  Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

‘BU BAŞARIDA KATKISI BULUNAN HERKESİN ÖNEMİNİ VURGULAMAK İSTERİM’
Çelenk sunumunun ardından konuşan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Bugün, OMÜ’nün 49’uncu kuruluş yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu vesileyle, başta kuruluşundan bugüne emeği geçen her bir bireyi minnetle anıyor, ruhlarına şükranlarımızı sunuyorum. Yarım asırlık geçmişiyle OMÜ, sadece ismini aldığı tarihin heyecanı ve enerjisiyle değil, aynı zamanda sürekli olarak kendini yenileyen, gelişen ve ilerleyen bir kimlikle anılır hale gelmiştir. Bu başarıda katkısı bulunan herkesin önemini vurgulamak isterim. Yöneticilerimizden, idarecilerimize; akademisyenlerimizden, personelimize kadar her biriniz, bu mirasa güç katmanın birer parçasınız. Bugün geldiğimiz noktada, OMÜ, girişimci ve yenilikçi ruhuyla adından söz ettirmekte, farklı alanlarda etkisini hissettirmektedir. Ancak bu başarılar sadece bizi geçmişte değil, gelecekte de ileri taşıyacak birer motivasyon kaynağıdır.” ifadelerini kullandı.

‘MOTİVASYONUMUZ, BİZE GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRME GÜCÜ VERMEKTEDİR’
Kuruluşundan bu yana, üniversitenin kendisini kanıtlayan, güçlü bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Kadromuzun gücü, irademizin kararlılığı ve motivasyonumuz, bize geleceği şekillendirme gücü vermektedir. Bu nedenle, önümüzdeki dönemde daha da hızlı adımlarla ilerleyerek, uluslararası alanda daha güçlü bir konuma gelebiliriz. Özellikle 50’inci yılımıza girerken, OMÜ’yü daha da yükseklere taşıyabilecek güce sahibiz. Bu hedefe ulaşmak için birlikte çalışarak, zamanımızı ve enerjimizi israf etmeden, belirlediğimiz hedefe odaklanmamız gerekiyor. Bu yolda, senatomuzdan yönetimimize, değerli hocalarımızdan öğrencilere kadar hepimizin birlikte hareket etmesi önemlidir.” şeklinde konuştu.
Tören, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.
Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz