SAMSUN’DA NEFESLERİ KESEN OFF-ROAD COŞKUSU SONA ERDİ

Vezirköprü ilçesinde 32 aracın katılımıyla Samsun Valisi Orhan Tavlı,tarafından başlatılan off-road yarışlıları katılımcılar tarafından büyük bir ilgi gördü

Ödül törenine Samsun Valisi Orhan Tavlı, Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya, Vezirköprü Belediye Başkanı Av. Murat Gül, Samsun İl Jandarma Komutan yardımcısı Jandarma Albay Mustafa Koçyiğit, Samsun İl Kültür turizm İl Müdürü Cemal Almaz, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, protokol üyeleri ve sporcular katıldı.

DERECEYE GİRENLERE KUPALARI VERİDİ
Vezirköprü ilçesinde düzenlen2024 Türkiye Off-road Şampiyonasının birinci ayağı olan  yarış, 10-12 Mayıs’ta Samsun Otomobil Spor Kulübü (SAMOSK) tarafından gerçekleştirildi. İki gün boyunca devam eden mücadelede yarışlara 32 araç ve 64 sporcu katıldı. Yarışlar, Cumartesi günü Vezirsuyu Tabiat Parkı bölgesinde yer alan toprak zeminli 11 kilometrelik 4 etaptan ve Pazar günü ise İncesu Mevkinde yer alan 6 kilometrelik seyirci özel etabından oluştu. İki gün boyunca kıyasıya geçen yarışların sonunda dereceye girenlere kupaları Samsun Valisi Orhan Tavlı ve protokol üyeleri tarafından verildi.
Yarışlarda genel klasmanda Mehmet Demirel ve Fettah Yığıt 1’inci olurken, Hasan Armutcu ve Mustafa Burak Aydede 2’inci  oldu, 3.’lüğü ise Ergün Çirkin ve Kaan Karaağaç ikilisi ile Şehmuz Oğuz ve Harun Ulusoy’dan oluşan ekipler paylaştı.
Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir