SAMSUNLU ŞEHİT MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI

Alaçam Kaymakamı  Fikret ZAMAN, 18 Eylül 2012 tarihinde Bingöl Muş karayolunda terör örgütü PKK militanlarının, izinden dönen silahsız ve sivil askerleri taşıyan konvoydaki otobüslerden birine uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırması sonucu şehit olan Jandarma Er Savaş TOPAL’ın, Alaçam İlçesine bağlı Yenice Mahallesinde mezarı başında yapılan anma programına katıldı. Şehit oluşunun 7’ncİ yılında Yenice Mezarlığı’nda Kur’anı-Kerim okundu dualar yapıldı.

Alaçam Kaymakamı  Fikret ZAMAN, “Şehidimizin 7. yılda şehadetinde onun aziz ruhunu yad etmek, hatırlamak ve tüm şehitlerimizi hatırlamak, onlara dualarımızı göndermek Allah katında temel borcumuz. Tüm Kamu Kurum ve kuruluşlarımızla birlikte şehit ailelerimizi yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. İyi günlerinde kötü günlerinde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bu bir marifet değil görevdir. Şehidimizi unutmamak, unutturmamak en büyük görevimizdir” dedi.

Düzenlenen anma programına İlce Emniyet Müdür V. Erol Can KESKİN, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Samet KURUÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezaİ TURAL, Şehidin babası Halil TOPAL, Annesi Emine Hatun TOPAL, Mahalle Muhtarı Mustafa GEVECİ, Bafra Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Mumine ERSİN, Dernek Yönetim kurulu üyeleri ve şehidin yakınları katıldı.