SAMÜ BALLICA KAMPÜSÜNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

 

Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi.

Ballıca Kampüsünde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesini birincilikle bitiren Rıdvan Taşçıoğlu ile Sivil Havacılık Yüksek Okulunu birincilikle bitiren Nuray Aydın yaptıkları konuşmaların ardından yaş kütüğüne isimlerini çaktılar.

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın konuşmasında; ‘’ Nitelikli toplum için nitelikli Üniversite vizyonuyla çalıştığımız bu güzel ortamda siz kıymetli öğrencilerimizin mezuniyet sevincini görmek hepimizi mutlu ediyor. Bu güzel Üniversitemizi yine sizlerle birlikte geliştirmek istiyoruz. Mutlaka yüksek lisans yapın ve akademik olarak bizlere destek olun.’’ dedi

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu konuşmasında; ‘’ Herkes üniversite mezunu olabilir, herkes dekan, rektör, belediye başkanı olabilir ama önce iyi insan olmamız lazım. Bu ülkenin sizler gibi kıymetli gençlere çok ihtiyacı var. Bu güzel ülkemizi daha ileriye taşıyacak olan sizlersiniz.

Konuşmasının devamında Ballıca Kampüsünün kuruluş yıllarından bahseden Başkan Topaloğlu; ‘’ 13 yıldır Belediye Başkanıyım, bu okul, bu kampüs bu güzel ilçemizde hayat bulduysa, bunun ilk adımını atan kıymetli hocamız Prof. Dr. Ferşat Kolbakır’ı ve Eski Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ı anmadan geçemeyeceğim. Samsun Üniversitemizin doğuşu, Sivil Havacılık Yüksek Okulu sayesinde, Teknofest ‘in Samsunumuza verilmesi ise Samsun Üniversitesi sayesindedir. Gayretlerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Aydın Hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum.’’diye konuştu.

Samsun Üniversitesinin 19 Mayıs İlçesi Ballıca Kampüsünde bulunan Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü, Meteoroloji Mühendisliği Bölümü ve Sivil Havacılık Yüksekokulu, Havacılık Yönetimi bölümünde toplam 170öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Bunları da sevebilirsiniz