ŞEFKAT EVİ KİMSESİZLERİN İLKADIM’DA YUVASI OLACAK

BAŞKAN DEMİRTAŞ SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNE EN GÜZEL ÖRNEK ŞEFKAT EVİ

İlkadım ilçesinde her geçen gün belediyenin yeni projeleri yükselmeye devam ediyor. Başkan Necattin Demirtaş’ın insana dokunan ve yapımında son aşamaya gelinen Şefkat Evi (Kimsesizler Evi) sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini teşkil ediyor.

DCIM100MEDIADJI_0143.JPG

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatıyla başlayan projeler ilçede bir bir yükseliyor. Barınmaya muhtaç olup çeşitli nedenlerle sokakta geçici veya sürekli olarak yaşamak zorunda kalan, kişileri sokakta karşılaşabileceği risklerden korumak ve temel ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olmak amacıyla İlkadım Belediyesi tarafından Ataköy Mahallesi’nde hizmete sunulacak Şefkat Evi (Kimsesizler Evi) projesi sosyal bir yaraya merhem olacak. Yapımında son aşamaya gelinen proje sokaktan kalan insanların yuvası olacak.

“Şehrül-Emin olarak kimsesizlerin kimsesiz olacağız”

Kimsenin kendi isteği ile evsiz kalmadığının altını çizen Başkan Demirtaş,” Bizim kültürümüzde belediye başkanı ‘Şehrül Emin’dir. Yani şehrin, bölgenin ve vatandaşların emniyetinden sorumlu olan emin insanıdır.Yaşadığımızı ilçenin şehrül-emini olarak feleğin çemberinden geçmiş dezavantajlı vatandaşlarımızın ellerinden tutmak istiyoruz. Şefkat Evi projemizle ilçemizde tespit edilen evsiz ve kimsesiz vatandaşlara yaz-kış sürekli yemek, barınma ve kıyafet imkanı sağlayacağız. Elbette ki onların sadece fiziksel yardıma değil, yüreklerine su serpecek, morallerini düzeltecek türden yardıma da ihtiyaçları var. Yapımı tamamlanan projemizle bu çatı altında farklı etkinliklerle bunu da yerine getirerek kimsesizlerin kimsesi olacağız” dedi.

“Topluma kazandırmak istiyoruz”

Kendilerini sokağa vurarak hayata tutunmaya çalışan insanlarımızı topluma kazandırmak adına çeşitli girişim ve çalışmalar içinde olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş,” Olur veya olmaz biz bunu sağlayamasak bile biz en azından bu insanları soğuktan ve açlıktan sokak köşelerinde ölmelerine engel olacağız inşallah. Burada yatakhanemiz olacak, yemekhanemiz olacak. Yani çamaşırları ve kişisel ihtiyaçları dahil her şeyi belediyemiz karşılayacak. Yedireceğiz, içireceğiz, giydireceğiz ve burada da mahkum gibi tutmayacağız. Bu amaca hizmet eden kimsesizler evimiz önemli bir yuva kapısı olacak” diye konuştu.

 

Bunları da sevebilirsiniz