TÜRKİYE SADEF’ten MHP İstanbul İl Başkanlığına Ziyaret..

 

Samsun Dernekler Federasyonu TÜRKİYE SADEF Genel Başkanı sayın Yıldıray Baş ve yönetim kurulu Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) İstanbul İl Başkanı sayın Birol GÜR beyefendiye Başkanlık Makamında ziyaret ettiler…

TÜRKİYE SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, federasyon çalışmaları hakkında bilgi verirken, “Yıllardır başaramadığımızı inşallah bu dönemde başaracağız, 7. Olağan Genel Kurulumuzda 2024 vizyonuna yakışacak bir ekip oluşturarak, İstanbul’da ve Türkiye genelinde Siyasette Samsunluların Hak ettikleri yerlerde ve listelerde olmasını arzu ediyoruz.
Bu bağlamda gelecek ile  ilgili çalışmalara bu günden itibaren başlayarak Samsunluları seven, sayan ve kucak açan  Siyasi Partilerimizi ziyaret ederek düşüncelerimizi paylaşmaya başladık.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE SADEF’in 7. Olağan Genel Kurulunda Seçilen 84 kişiden oluşan yönetim kurulu ile birlikte çok güzel bir birliktelik sağlayarak Genel kurulda yeniden delegasyonumuz tarafından seçilerek göreve talip olduk ve  çalışmalarımıza başladık.

Öncelikli gündemimiz SAMSUNLULARIN Siyasette Seçilecek yerlerde listelerde yer verilmesini istiyoruz.
MHP İstanbul İl Başkanı Sayın Birol Gür ise, bizler İstanbul’ da Samsunluların gücünü biliyoruz. Nüfus sıralamasında ilk 6. sırada olduğunuzu biliyor ve yakinen takip ediyoruz diyerek İl Başkanlığımızda ve ilçelerde yönetim kurullarında görev verdiğimiz Samsunlu Kardeşlerimizin çalışmalarından memnun olduklarınıda ifade ederek,  İnşallah 2023 ve 2024 yıllarında her zaman olduğu gibi Güçlü Türkiye için Birlikte çalışacağız dedi.

Türkiye Sadef Genel Başkanımız Sayın Yıldıray Baş Yönetim Kurulu üyesi  arkadaşlarımızdan ricamız önümüzdeki dönemde Siyaset yapmak isteyen Samsunlu kardeşlerimizin şimdiden hazırlanarak gerekli çalışmaları sizlerin öncülünde yaparak 2023 ve 2024 dönemi Yerel ve Genel seçimlerinde birlikte olalım sözleri ile birlik beraberlik ve dayanışma ifadelerine yer verdi.

Amacımız Güçlü TÜRKİYE için çalışmak olacaktır. Türkiye Sadef’in  ziyaretlerinden ötürü oldukça memnun olduğunu dile getiren Sayın Gür ayrıca TÜRKİYE “SADEF’in çalışmalarını yakından takip ediyorum. Geçtiğimiz Mart ayında 7. Olağan Genel Kurulunuzu gerçekleştirdiniz davet edildiğimiz Genel kurulda ekibimiz ile birlikte bizzat katılarak Kıymetli Hemşehrilerimize Genel kurulda hitap ederek Hasbihal ettik, Yapmış olduğum Konuşmada Milli Mücadelenin başladığı bir şehir olan Samsun kurtaran şehir ünvanına sahiptir. 19 Mayıs 1919 yılında Türkiye Cumhuriyetinin Kurulmasında ilk adımın başladığı Yer Samsun’dur.  O dönemdede birlik ve beraberliğin olduğu ildi Samsun…

Aynı birlik ve beraberliğin olduğu güzel bir topluluğu Genel kurulda gördük ayrıca Genel Kurulda Samsun Marşı çalınarak büyük bir kurultay olduğunu gösterdi…

Size ve yönetiminize hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum diyerek tebriklerini ileten sayın GÜR birlik ve beraberlik mesajları verdi.

TÜRKİYE SADEF çatısı altındaki hemşehri dernekleri, şehrimizin örflerini, geleneklerini, kendine has yaşam tarzlarını değişik platformlarda tanıtımında büyük katkı sağlıyor. Bu anlamda hem ilimiz, hem de ülkemiz adına hedeflediğiniz projelerde ve çalışmalarda başarılar diliyor, nezaket ziyaretinizden ötürü sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ardından Türkiye Sadef Genel Başkanı Sayın Yıldıray Baş  öncülüğünde teşekkür mahiyetinde plaket takdim edildi…

TÜRKİYE SADEF’in 7. Olağan Genel Kurulumuza teşrif ederek bizleri onurlandıran MHP İl Başkanı sayın Birol GÜR beyefendi  ile oldukça samimi bir ortamda Samsunu konuştuk. Gündeme dair hoş sohbette bulunduk.

Sayın İl Başkanının Samsunumuza ve Türkiye Sadef kurumumuza göstermiş olduğu sıcak ilgisinden ötürü, Kurumumuz adına şükranlarımızı arz ediyoruz.

Ziyaret kapsamında katılım sağlayan tüm Yönetim Kurulumuzada ayrıca teşekkür ederiz.

Türkiye Sadef Tanıtım Medya ve Siyasi İşler Başkanı Erdem Başaran

Bunları da sevebilirsiniz