BAFRA’DA TAZİYE ÇADIRI MEMNUNYETİ #SamsunHaberMerkezi

Bafra Belediyesi Bafralıların üzüntülü anlarında yanlarında ve destekçisi olabilmek adına oldukça düşük maliyetle hayata geçirdiği taziye çadırı hizmeti taraflı tarafsız tüm kesimlerce memnuniyetle karşılanıyor.

 

Başkan Hamit Kılıç öncülüğünde; Ağustos ayı içerisinde cenaze işlemlerinin ücretsiz yapılması ile ilgili meclis kararı alan Bafra Belediyesi, Eylül ayında ise taziye çadırı ile Bafralıların yüreklerine dokunmuştu.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın talimatı ile başlanan ve cenaze sahiplerinin acılı gününde yanlarında olmayı amaçlayan taziye çadırı ile bu güne kadar 250 cenaze evinde ücretsiz olarak hizmet verdi.

Cenazesi olan vatandaşların, cenazeleri ile ilgilenmeleri ve taziyeleri daha rahat kabul etmelerini sağlayan taziye çadırı yapılan başvurular sonucunda ilgili birim personeli tarafından hazırlanıyor.

 

Bafra Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerince taziye çadırı ile birlikte; masa, sandalye, su, ısıtıcı ve çay setini hazırlayıp cenaze sahiplerine teslim ediyor.

 

Taziye çadırları kış aylarında da hizmet verebilecek şekilde etrafı kapalı olarak da kullanılabiliyor olmasının yanında, ilçede düzenlenen etkinliklerde de aranan uygulamalardan biri oldu.

 

Bafra Belediyesinin Taziye Çadırı uygulamasından fazlasıyla memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, manevi anlamda alkış ve duayı hak eden bir hizmet olduğunun altını çizerek Başkan Hamit Kılıç’a teşekkür ediyorlar.

 

“ACILI GÜNLERİNDE DE HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDA OLMAK GÖREVİMİZ”

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç: “Vatandaşlarımızın üzüntülü anlarında yanında ve destekçisi olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz bir diğer uygulama ise taziye çadırları. Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ilçe hatta dış mahallelerde cenaze ile ilgili haber alır almaz harekete geçiyor içeriğinde sandalye, çay seti olan taziye çadırımızı kurarak, cenaze sahiplerinin üzüntülü anında en azından bu tür işlerle uğraşmasının önüne geçmeye çalışıyoruz. Taziye çadırlarımız aynı zamanda kışın da hizmet verecek donanımda.” Dedi.

Samsun Haber Merkezi

Yakın Zamanda Gönderilenler

KADINLARIN İŞ DÜNYASINDAKİ YERİ VE ÖNEMİ

Kadınların geçmiş zaman içerisinde iş dünyasında yer alma payları ne yazık ki çok düşüktü. Genelde çalıştırıldıkları işler pasif olup yönetici…

17 saat önce

ANKARA’DA İNŞAAT SEKTÖRÜNDE VEZİRKÖPRÜ DAMGASI.

Ankara Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüs İnşaatını Vezirköprülü Gökmen ailesinin sahibi olduğu Ankara merkezli Vezir İnşaat yapıyor. Aynı zamanda avukat olan…

17 saat önce

BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Alaçam Zeytin Mahallesi önceki dönem muhtarı Aydın Delen karlı sapağında ki kahvede kardeşi Osman Delen ile birlikte silahlı saldırıya uğramışlar…

3 hafta önce

Alaçam’da cinayet

Alaçam ilçesi Zeytin mahallesi eski Muhtarı Aydın Delen ve kardeşi Osman Delen Alaçam'ın Karlı mahallesi sapağında ki kahvehanede silahlı saldırıya…

3 hafta önce

Ya Kapatırsın Alarmı Ya Da Ayaklanırsın Güneşe Karşı

Her deneyim bir sınavdır. Ne iyi ne kötü... Ne doğru ne yanlış... Sadece bir sınav...Üstelik ne kazanmak var bu işte…

3 hafta önce

‘’FETH EDİLEN DOĞAL GÜZELLİK’’ TURİZMİN ODAĞI FETHİYE

Fethiye Belediye Başkanı Sn. Alim Karaca ile Fethiye Turizmine dair .. Fethiye; bakir doğası, tarihi dokusu ve insanıyla en değerli…

3 hafta önce