BAŞKAN İHSAN KURNAZ:‘ESNAFIMIZIN VE VATANDAŞIMIZIN MAĞDUR OLMAYACAĞI KURBAN SATIŞ ALANI HAZIRLIYORUZ’

İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, “Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte İlkadımlı vatandaşların sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurban alım ve kesim işlemlerini yapabilmesi için Güzeldere Mahallesi’ndeki Kurban Satış ve Kesim Alanındaki hazırlık çalışmalarına başladık.” dedi.

Kurban Pazar yerlerinin vatandaşlara en iyi şekilde hizmet etmesini sağlamak için hazırlıkların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, “Bu yıl 16-19 Haziran tarihlerinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı için İlkadım Belediyesi olarak hazırlıklarımız aralıksız şekilde devam etmektedir.”dedi.

‘SAĞLIKLI ORTAMLARDA YAPABİLMELERİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ’
Güzeldere Mahallemizde 27 dönüm alan üzerinde kurulacak olan kurban satış yerlerinin bakım, onarım faaliyetleri kapsamında çadır alanlarının düzenlediğini hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, “Su hatlarının bakım onarımını yapıyor, vatandaşlarımızın dini vecibelerini sağlıklı ortamlarda yapabilmeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlkadım Belediyesi olarak kurban pazar yerlerimizi en iyi şekilde düzenleyerek esnafımızı ve vatandaşımızı mağdur etmeden alım satım yapma imkânı sağlıyoruz. Sağlıklı, besili, veteriner sağlık raporlu, hayvan pasaportlu, nakil belgesi olan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü veterinerlerince kontrol edilen ve kurban niteliği taşıyan hayvanlar pazar yerine alınacaklar.” diye konuştu.
Köksal ÖNER

 

Bunları da sevebilirsiniz