BELEDİYE HAMAMI VE HAVUZU SAMSUN’DA HİZMETE GİRDİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan,  İlkadım ilçesinde inşa edilen Belediye Hamamı’nın açıldığının müjdesini verdi. Başkan Halit Doğan “Belediye Hamamımız ve Havuzumuz yenilenmiş yüzüyle hemşehrilerimizin hizmetinde.” dedi.

Hamam geleneğinin yaşatılması ve turizme artı bir değer daha kazandırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım ilçesindeki Belediye Hamamı ve Havuzu’ndaki inşaat çalışmalarını tamamlayarak yeniden hizmete açtı. Belediye Hamamı modern mimari ile Osmanlı mimarisinin muhteşem uyumunu yansıtıyor. İlkadım ilçesi, Kökçüoğlu Mahallesi, 100’üncü Yıl Bulvarında; bin 242 metrekare alan üzerinde yer alan Belediye Hamamı ve Havuzu’nda; yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, masaj odaları, köpük odası ve kafe yer alıyor.

‘ŞEHİR TURİZMİMİZE YENİ BİR ALAN DAHA KAZANDIRIYORUZ’
Belediye Hamamı’nın hizmete girdiğini açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan; “Kadınlarımıza değer, kadınlarımıza özel diyerek hayata geçirdiğimiz Havuz ve Hamamımız hizmete açıldı. Hamam geleneğimizi yaşatıyor; şehir turizmimize yeni bir alan daha kazandırıyoruz. Bölgeye her anlamda değer katacak eserlerden biri. Burada daha önce var olan hamam atıl kalmıştı. Şimdi daha işlevsel ve modern bir yapıya dönüştürüldü. İnşat çalışmaları tamamlandı. Belediye Hamamı’mız yenilenmiş yüzüyle hemşehrilerimizin hizmetinde. Bu hamam sadece kadınlarımıza yönelik hizmet verecek. Belediye Hamamımızda; yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, masaj odaları, köpük odası ve kafe yer alıyor. Şehrimize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkürler.” diye konuştu.
Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir