BÜYÜKŞEHİR TÜM GÜCÜYLE SAHADA

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şiddetli sağanak yağmurun neden olduğu sel felaketinin yaralarını sarmak için tüm imkan ve personeliyle çalışmaya devam ediyor.

Tüm gücüyle sahada çalışan ekipler, heyelan nedeniyle kapanan mahalle yollarını tek tek ulaşıma açarken bir yandan da binaların giriş ve zemin katlarına dolan sel sularını tahliye çalışmalarını yürütüyor. Ayrıca birimleriyle teyakkuz halinde olan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen ihbar ve talepler doğrultusunda hızla hareket ediyor.

 

GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

Samsun’da etkili olan şiddetli sağanak yağmur nedeniyle meydana gelen sel felaketinin verdiği zararı gidermek için Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece-gündüz cansiperane çalışmaya devam ediyor. Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Daire Başkanlığı ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri sahada aktif olarak görev yapıyor.

KAPANAN YOLLAR TEK TEK AÇILIYOR

Toprak kayması nedeniyle ulaşıma kapanan mahalle yolları ekiplerin aralıksız çalışmasıyla tek tek açılıyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri kapalı olan 9 mahalle yolunun ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Bazı bölgelerde ulaşım alternatif güzergâhlardan sağlanıyor.

 

HASAR GÖREN SU ALTYAPISI ONARILIYOR

Ayrıca İtfaiye ekipleri tarafından binaların giriş ve zemin katlarına dolan sel suları ve çamur vidanjörler, pompalarla tahliye ediliyor. SASKİ ekipleri tarafından ise selden hasar gören su ve kanalizasyon altyapısı onarım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Su kesintisi yaşanan bölgelerde ise ekipler tankerlerle vatandaşlara temiz içme suyu temin ediyor.

GÜLSAN’DA İLAÇLAMA YAPILDI

Öte yandan selden zarar gören ve kentsel dönüşüm çalışması kapsamında olan Gülsan Sanayi Sitesi’nde de ekipler hummalı bir çalışma yürütüyor. İlk gün sel sularının hızla tahliye edilmesinin ardından temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri bölgede ilaçlama çalışması yapmaya devam ediyor.Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz