ÇOCUKLAR VE GENÇLER SEVİNECEK!..

Cumhur İttifakı Başkan Adayı Zihni Şahin’den Atakum’a

Oyunland, Teknoloji Merkezi, Ücretsiz Wi-Fi alanları, güvenli oyun parkları

ÇOCUKLAR VE GENÇLER SEVİNECEK!..

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, çocuklara, gençlere ve dezavantajlı gruplara yönelik projeleriyle heyecan yarattı. Şahin, “Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz mutlu edecek projeleri hızla hayata sokacağız” dedi

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, “Atakum’da çocuklarımıza, gençlerimize, özellikle dezavantalı gruplara yönelik projelerimizi hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Atakum’un çocukları ve gençleri çok mutlu olacak” dedi.

‘ATAKUM’U GENÇLERLE YÖNETECEĞİZ’
Başkan Zihni Şahin, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte Samsun’da eğitim gören üniversite öğrencileriyle buluştu. Uluslararası öğrencilerin coşkulu karşılamasıyla moral bulan Zihni Şahin, “Atakum’u gençlerimizle birlikte yönetmek istiyoruz. Gördük ki gençlerimiz de geleceklerine sahip çıkıyor. Biz de gençlerimize her zaman sahip çıkacağız, her şeyin en iyisini yapmaları için her imkanı sağlayacağız” dedi.

Başkan Şahin, Yalı Kafe’deki kahvaltı programı sonrası üniversiteli gençlere, Atakum’da önümüzdeki 5 yıl içerisinde uygulayacağı gençlere, çocuklara, dezavantajlı gruplara yönelik projelerini tanıttı. Başkan Zihni Şahin, bu projeleri şu şekilde sıraladı:

DEZAVANTAJLI GRUPLAR İÇİN
SERVİS UYGULAMASI
“Semt pazarlarında alışverişini yapan engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın evlerine rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için semt pazarlarına ring servisler hizmete konulacak. Sosyal belediyecilik anlayışımız kapsamında, hanesinde engelli bireyi bulunan ailelerimiz düğün, nişan, sünnet, cenaze, mevlid ve pazar alışverişleri gibi zaruri durumlardaki ziyaretleri
nedeni ile engelli bireylerine rahatlıkla bırakabilecekleri ve için de uzman görevlileri bulunan engelli hizmet merkezi kurulacak.

YENİ GÜNE ÇORBA İKRAMIYLA BAŞLANGIÇ
Sabah evinden çıkıp işi veya okuluna giden Atakumlular, hareketliliğin yoğun olduğu merkezi noktalarda (yurt, tramvay durağı, pazar yeri vs.) sunacağımız çorba ikramı ile güne sıcacık duygularla başlayacaklar,

KAYKAY PARKURLARI VE OYUNLAND!
Yaşayan bir şehir olarak genç ve çocuklarımız için gençliklerinin tadını çıkartabilecekleri kaykay parkurları inşa edeceğiz. Çocuklarımız, gençlerimiz ve ailelerimiz için Disneyland’ın bir versiyonu olacak olan ve bölgemizin en büyük oyun parkı kurulacak. Bu proje için girişimcilerimize, belediyemizce alt yapı ve çevre düzenlemeler yapılmış yer göstereceğiz.

GÜVENLİ ÇOCUK OYUN PARKLARI
Çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği ve enerjilerini atabilecekleri, ailelerin çocuklarını seyredebilecekleri düzen ve donanıma sahip, 7/24 güvenlik kamerasıyla kontrol edilen ebeveynlerin gönüllerinin rahat olduğu güvenli çocuk oyun parkları kurulacak.

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ
Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, bilimsel konuları kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde sunmak amacıyla deney düzenekleri ve özel tasarım galerilerinin yanı sıra, eğitim salonları, kimya ve fizik atölyeleri, simülasyon cihazları ve Bilim Kafe’nin yer alacağı bir merkez kuracağız. Bu bilim ve teknoloji merkezinde çocuklarımız, bilimsel kampların yanısıra atölye çalışmalarına katılacaklar.

24 SAAT HİZMETTE OLAN KÜTÜPHANE
Başta gençler olmak üzere her kesimden sanat ve kitap meraklılarının kitap ve yayınlara uyumayan kütüphane ile 24 saat erişimin sağladığı, bir araya gelerek sosyalleştiği, ikram hizmetlerinin bulunduğu ve engelli vatandaşlarımıza uygun olarak düzenlenecek millet kıraathanesi hizmete sunulacaktır. Burada geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır.

Ayrıca insan yoğunluğunun çok olduğu alanlarda ücretsiz internet ve şarj hizmeti sunularak sosyal erişim artırılacak.”

Samsun Haber Merkezi

Yakın Zamanda Gönderilenler

BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Alaçam Zeytin Mahallesi önceki dönem muhtarı Aydın Delen karlı sapağında ki kahvede kardeşi Osman Delen ile birlikte silahlı saldırıya uğramışlar…

3 hafta önce

Alaçam’da cinayet

Alaçam ilçesi Zeytin mahallesi eski Muhtarı Aydın Delen ve kardeşi Osman Delen Alaçam'ın Karlı mahallesi sapağında ki kahvehanede silahlı saldırıya…

3 hafta önce

Ya Kapatırsın Alarmı Ya Da Ayaklanırsın Güneşe Karşı

Her deneyim bir sınavdır. Ne iyi ne kötü... Ne doğru ne yanlış... Sadece bir sınav...Üstelik ne kazanmak var bu işte…

3 hafta önce

‘’FETH EDİLEN DOĞAL GÜZELLİK’’ TURİZMİN ODAĞI FETHİYE

Fethiye Belediye Başkanı Sn. Alim Karaca ile Fethiye Turizmine dair .. Fethiye; bakir doğası, tarihi dokusu ve insanıyla en değerli…

3 hafta önce

İşte Cengiz Aytmatov un Anıt Mezarı

Cengiz Aytmatov’un anıt mezarı. Vasiyeti üzerine babası ve 137 Kırgız aydının kurşuna dizilerek öldürüldüğü tuğla fabrikasının hemen yanına yapılmış.

3 hafta önce