İKİNCİ BAŞKA KÖKSAL ÖNER:‘AZİM VE KARARLILIKTAN GÜÇ ALIYORUZ’

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Köksal Öner,“ İstiklal Marşımız milletimizin bağımsızlık azmini, vatanına duyduğu sonsuz bağlılığı ve sevgiyi, işgale ve esarete karşı büyük bir imanla karşı duruşunu en özlü şekilde anlatan, tüm milletimizin ortak ve en kutsal değerlerinden biridir” dedi.
İstiklal Marşımızın her sözcüğü, her mısrası vatanını seven bütün evlatlarımızın ilham bulacağı ruhu taşıdığı ifade eden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Köksal Öner,“ Büyük şair Mehmet Akif Ersoy tarafından 100 yıl önce kaleme alınan İstiklal Marşımız, her dönem Türk Milleti’nin birlik beraberliğini, bağımsızlık tutkusunu, esaret tanımazlığını, yüce ideallerini yansıtıyor. ”dedi.
‘HER ZAMAN HÜR VE BAĞIMSIZ YAŞAYACAĞINI MÜJDELEDİ’
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde insanlık tarihinin gördüğü en büyük İstiklal destanını yazan Türk Milleti; esaret tanımazlığı ve bağımsızlık tutkusuyla, ezilen, sömürülen milletlere umut ışığı olduğu hatırlatan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı  Köksal Öner,“ Bu kahramanlık destanı sırasında Büyük Türk Şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından satırlara dökülen İstiklal Marşımız, yaşananları gerçekçi şekilde yansıtarak, kahraman askerlerimizle halkımıza ilham vererek, Türk Milleti’nin her zaman hür ve bağımsız yaşayacağını müjdeledi. Bundan tam 100 yıl önce olduğu gibi bugün de geçerliliğini koruyan bu dizeler, milletimizin güven ve huzuru için canlarını ortaya koyan evlatlarımızın haklı mücadelelerinde rehber oluyor. İstiklal Marşımızın her sözcüğü, her mırrası,  vatanını seven bütün evlatlarımızın ilham bulacağı ruhu taşıyor ”diye konuştu.
‘İFADE EDİLEN AZİM VE KARARLILIKTAN GÜÇ ALIYORUZ’
Büyük şair Mehmet Akif Ersoy tarafından 100 yıl önce kaleme alınan İstiklal Marşımız, her dönem Türk Milleti’nin birlik beraberliğini, bağımsızlık tutkusunu, esaret tanımazlığını, yüce ideallerini yansıttığın vurgulayan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Köksal Öner,“ İstiklal Marşımızın satırlarında ifade edilen azim ve kararlılıktan güç alıyoruz. Türk Milleti, içte ve dışta kendisine zincir vurmaya çalışan düşmanlara iman dolu göğsünü ve ay yıldızlı al bayrağını siper ederek karşı koymaya devam edecek. İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü vesilesiyle Büyük şairimiz Mehmet Akif’in ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ sözünü bir kez daha hatırlıyor; istiklal ve istikbal mücadelemizde hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi, bu kahramanlık destanına imza atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum ” şeklinde konuştu.

Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz