Keloğlan Canik’te

 

Canik’te ‘Herkes İçin Keloğlan’ çocuk oyunu sahnelendi.

Canik Belediyesi ve Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüiş birliğiyle düzenlenen açık hava tiyatrosundaHerkes İçin Keloğlan’ adlı çocuk oyunu seyircisiyle buluştu. Antalya Devlet Tiyatroları tarafından Canik Belediye Meydanı’ndasahneye konulan oyun ilçe halkı tarafından büyük ilgi gördü.

 

Her yaştan seyirci ilgi gösterdi

Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla sahnelenen Herkes İçin Keloğlan adlı çocuk oyununa çocukların yanı sıra aileler de yoğun ilgi gösterdi. Canik Belediyesi Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda kurulan mobil sahnede oynanan oyun her yaştan seyirci tarafından büyük beğeni topladı.

 

Kültürsanat hizmetleri sürecek

İlçede kültür ve sanat faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Bugünburada Herkes İçin Keloğlan adlı oyunu ilçe halkımızla buluşturduk. Kültür ve sanat etkinliklerimiz kapsamındailçemizdeki çocuklarımız için sahnelenen bu oyun geleneksel Türk tiyatrosu örneklerini barındırması açısından da oldukça önemli. Masal kahramanlarımızın bu tür oyunlar sayesinde yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması kültürümüze büyük katkı sağlamaktadır. Canik Belediyesi olarak çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza hitap edecek etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz. Belediyemiz kültür ve sanattaöncü olmayı sürdürecek.” dedi.

 

Sabri Özmener’in yönetmenliğinde Antalya Devlet Tiyatrosutarafından sahnelenen ‘Herkes İçin Keloğlan’ adlı oyunuÖzlem Lale kaleme aldı.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz