KEŞİF KAMPÜSÜ’NDE YIL SONU ŞENLİĞİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından TEKNOFEST’in ‘kalıcı izleri’ kapsamında şehre kazandırılan Keşif Kampüsü’nde yıl sonu bilim şenliği düzenlendi. Öğrenciler yıl boyunca yaptığı bilimsel ve teknolojik ürünleri sergiledi.

Bilim ve teknolojiyi harmanlayarak geleceğin yapı taşları olan çocuklarla buluşturmayı amaçlayan Keşif Kampüsü’nde sınavı başarıyla tamamlayan 9-11 yaş grubundaki 372 öğrenci 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde matematik, fizik, astronomi uzay, havacılık, teknoloji, kimya, insan bilimi, doğa, kişisel gelişim, destekleyici eğitim, girişim, üretim eğitimi aldı. Deneyap atölyelerinin de yer aldığı Keşif Kampüsü’nde öğrenciler yıl boyunca birçok ürün ortaya çıkardı. Öğrencilerin ortaya çıkardığı ürünler düzenlenen Bilim Şenliği’nde sergilendi. Şenlikte öğrenciler keyifli, veliler ise gururlu anlar yaşadı.

‘HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN’
Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek gibi bir gaye ile çalıştıklarının altını çizen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Keşif Kampüsümüz çocuklarımızın eğitimi için çok önemli bir yer. Burada geleceğin bilim insanları yetişiyor. Bunun dışında kurumumuz okul ziyaretlerine de açık. Her şey hem bugünümüz hem de kıymetli yarınlarımız olan çocuklarımız için. Keşif Kampüsü, Bilim Samsun bunlar çocuklarımıza yepyeni ufuklar açıyor. Öğrencilerimizin yıl boyunca ortaya koyduğu ürünler de bunun kanıtı.” dedi.

‘KEŞİF KAMPÜSÜ MÜKEMMEL BİR YER’
Keşif Kampüsünde, öğrenciler bir yıl boyunca ürettikleri ürünleri sergilemenin heyecanını yaşadı. Keşif Kampüsü öğrencilerinden Zeynep Miray Sarı, “İyi ki sınavı kazanmışım. Çok güzel bir yıl geçirdik, çok güzel ürünler ürettik. Burası çok keyifli ve öğretici bir yer” derken Duru Göbel isimli öğrenci ise “Keşif Kampüsü mükemmel bir yer. Burada çok fazla şey öğrendik. Kodlama, deneyler hepsini öğrendik. Dersler de çok eğlenceli geçiyor.” yorumunu yaptı.
Çocuklarının bir yıllık emeklerine tanıklık eden aileler ise gururluydu. Velilerden Öznur İleri, “Çok mutlu ve gururluyuz, çocuklarımızı severek ve güvenerek buraya getiriyoruz. Her türlü imkan sağlanıyor.” dedi.
Veli Emrah Canikli ise “Bugün burada ne kadar güzel işler yapıldığına tanıklık ettik. Çocuklarımızın gelecek vaat ettiğini gördük.” ifadesini kullandı.
Köksal ÖNER 

Bunları da sevebilirsiniz