Olgunluk insan için çok önemli bir süreçtir. Bazen bu kişi yaşına göre çok olgun deriz ya da yaşına göre hiç de olgun değil kavramları kullanırız. Peki olgunluk ve farkındalık nedir? Bu sorunun cevabını merak edenler için bu yazının konusu olgunluk ve farkındalık ile ilgi olacak . Dünya Değişim Akademisi Uzmanları bize bu konu ile ilgili bilgiler verecek. Bakalım olgunlaşmanın anahtarı neymiş. 
 
”Farkındalık olgunlaşmanın anahtarıdır. Olgunlaşmak için olgun olmanın farkına varmalısın. Yaşlandığının ama hala olgun olmadığının farkına varınca olgunlaşmanın yollarını ararsın. Bir arayışa girersin çünkü birşeylerin eksik olduğunun farkına varırsın. 
 
Farkındalığın sonsuza kadar gelişebilir, çünkü varoluş sınırsızdır ve farkına varmanın sınırı yoktur. Farkına varma sürecinde ”yeter” denilebilecek bir noktaya gelinmez, çünkü farkına varınca daha çok farkında olmak istersin. Her zaman fazlası vardır. Daha farkına varmak daha çok olgunlaşmak. 
 
Olgunlaşmak muhteşem bir deneyimdir ve bu deneyimi yaşayınca olgunlaştığının farkına varacaksın. Beden olmadığını kavradığında olgunlaşıyorsun demektir. Ölümsüz olduğunu bilince anla ki olgunlaşıyorsun. Ölüm korkusu kaybolunca bil ki, olgunlaşıyorsun. Olgunlaştıkça bu deneyimlerin farkına varacaksın. 
 
Farkındalık zekanın uyanmasını sağlar ve zakanın uyanışı olgunlaşmanın başlangıcıdır. Farkındalık tetikleyici bir unsurdur. Önce olgun olup olmadığının farkına varıyorsun. Sonra zekanı kullanmadığının. Bunların farkına vardığın an olgunlaşma süreci başlar.” 
Samsun Haber Merkezi

Yakın Zamanda Gönderilenler

BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Alaçam Zeytin Mahallesi önceki dönem muhtarı Aydın Delen karlı sapağında ki kahvede kardeşi Osman Delen ile birlikte silahlı saldırıya uğramışlar…

3 hafta önce

Alaçam’da cinayet

Alaçam ilçesi Zeytin mahallesi eski Muhtarı Aydın Delen ve kardeşi Osman Delen Alaçam'ın Karlı mahallesi sapağında ki kahvehanede silahlı saldırıya…

3 hafta önce

Ya Kapatırsın Alarmı Ya Da Ayaklanırsın Güneşe Karşı

Her deneyim bir sınavdır. Ne iyi ne kötü... Ne doğru ne yanlış... Sadece bir sınav...Üstelik ne kazanmak var bu işte…

3 hafta önce

‘’FETH EDİLEN DOĞAL GÜZELLİK’’ TURİZMİN ODAĞI FETHİYE

Fethiye Belediye Başkanı Sn. Alim Karaca ile Fethiye Turizmine dair .. Fethiye; bakir doğası, tarihi dokusu ve insanıyla en değerli…

3 hafta önce

İşte Cengiz Aytmatov un Anıt Mezarı

Cengiz Aytmatov’un anıt mezarı. Vasiyeti üzerine babası ve 137 Kırgız aydının kurşuna dizilerek öldürüldüğü tuğla fabrikasının hemen yanına yapılmış.

3 hafta önce