ŞEHİT PİYADE ASTSUBAY ÇAVUŞ MEHMET ALİ HOROZ SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde arama tarama faaliyeti sırasında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan temasta şehit olan 26 yaşındaki Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un cenazesi, memleketi Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde dualar eşliğinde toprağa verildi.

Pençe-Kilit operasyonunda şehit düşen Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz için Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi Hasancıklı Mahalle Mezarlığı’nda öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Şehit Mehmet Ali Horoz’un naaşı askerlerin omuzlarında tören alanına getirildi. Şehidin yakınları ayakta durmakta güçlük çekti. Helalliğin alınmasının ardından öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardında Şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un kız kardeşi ağabeyini asker selamı ile uğurladı.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN HOROZ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde dün şehit olan piyade astsubay çavuş Mehmet Ali Horoz’un ailesine başsağlığı diledi.İletişim Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan temasta şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un ailesine gönderdiği mesajla başsağlığı dileklerini iletti.” denildi

ŞEHİT PİYADE ASTSUBAY ÇAVUŞ MEHMET ALİ HOROZ’UN VASİYETİNİ TDV YERİNE GETİRECEK
Şehit Astsubay Mehmet Ali Horoz’un 3 gün önce arkadaşları tarafından çekilen videosundaki vasiyeti ise yürekleri burkmuştu. Şehit Mehmet Ali Horoz vasiyetinde “Volkan beni rüyasında görmüş, şehit oluyormuşum. Eğer şehit olursam bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırmanızı rica ediyorum sizden.” dedi. Şehirdin bu vasiyeti kısa sürede karşılık buldu. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı olarak şehrin vasiyetini yerine getireceklerini söyledi. Erbaş açıklamasında şu ifadelere verdi; “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehadete kavuşan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un şehadete kavuşmadan 3 gün önce çektiği videoda “Eğer ben şehit olursam bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırmanızı rica ediyorum sizden” şeklindeki vasiyetini bizler Türkiye Diyanet Vakfı olarak yerine getireceğiz. Elhamdülillah şehitlerimizin her biri bir dağ gibi önümüzde duruyor, sarsılmaz imanları ve böylesine şahitlikleriyle bizlerin yolunu aydınlatıyor.”diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ PROTOKOLÜ GÖZYAŞLARI İÇİNDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLADILAR
Cenaze törenine, şehit Horoz’un ailesi ve yakınlarının yanı sıra Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Abdulkadir Polat, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer,  6’ıncı Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özeren, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu, 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilli Tuba Ünsal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilli Ömer Oruç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilli Bilal Debgici, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilli Mehmet Şahin ayrıca DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Dr. İrfan Karatutlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi ve ayrıca Samsun Polis Okulu Mezunları Emeklileri ve Çalışanları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (SAMPOMDER) Genel Merkezi Basın Sözcüsü Köksal Öner,Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye  Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Tuğgeneral Gökhan İnan, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
HABER VE FOTOĞRAFLAR KÖKSAL ÖNER/ KAHRAMANMARAŞ

Bunları da sevebilirsiniz