TEKNİK DİREKTÖR HÜSEYİN EROĞLU: ‘OYUNCULARIMIZIN PERFORMANSI YÜKSEKTİ’

 

Antalya kampının çok verimli geçtiğini belirten Yılport Samsunspor’un Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, hem fiziksel, hem taktiksel, hem de mental olarak iyi bir çalışma ortamı yakaladıklarını söyledi. Hüseyin Eroğlu, “Hazırlık maçında da takımımız iyi bir testten geçti. Oyuncularımızın performansı yüksekti. Her açıdan lige konsantrasyonumuz  yüksek. Bu kampın etkileri lige yansıyacak, bunu göreceksiniz” dedi
‘BU ÖNEMLİ MAÇTAN GALİP AYRILMAK İSTİYORUZ’
Cumartesi günkü oynayacakları Altay maçı hakkında da görüş bildiren Hüseyin Eroğlu, “Altay tecrübeli oyunculara sahip, bana göre fena bir ilk yarı geçirmediler. Ama dersimizi iyi çalıştık. Kendi gücümüzü sahada göstererek, bu önemli maçtan galip ayrılmak istiyoruz. İyi bir çıkışla bitirdik, kazanmaya kaldığımız yerden devam edeceğiz ve sezon sonunda söz verdiğimiz gibi Süper Lig’e çıkacağız” diye konuştu.
‘KADROYA ALMAK KONUSUNDA SIKINTI YAŞIYORUZ’
Transfer ile ilgili gelişmelere de değinen Hüseyin Eroğlu, “Listemizdeki oyuncular Süper Lig’de forma şansı buluyor. Bu nedenle hemen kadroya almak konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım ve İcra Kurulu, yoğun çaba harcıyorlar. Titiz davranıyorlar ve Samsunspor’un menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorlar. Kısa zamanda ihtiyaç olan bölgelere takviye yapılacaktır” şeklinde konuştu.
‘LİKTE DAHA DA GÜÇLÜ BİR SAMSUNSPOR OLACAK’
Tomane’nin şu an antrenmanlarda yer aldığını, yeni transfer Guel’in de yarından itibaren çalışmalara katılacağını belirten Hüseyin Eroğlu, “Devre arası transferlerden verim almak zordur. Nokta atışı yapmak lazım. Listemizdeki isimler alındığında daha da güçlü bir Samsunspor olacak. Sistem bizi başarıya taşıyacak. Bunu oyuncularımız çok iyi biliyor” diye ifade etti.

Köksal ÖNER

Bunları da sevebilirsiniz