TEKNİK DİREKTÖR MARKUS GİSDOL: ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR!

Yılport Samsunspor’un Teknik Direktörü Markus Gisdol, “Gerekirse televizyon bile izlemeden sahaya odaklanmamız ve çok çalışmamız gerekiyor.” dedi.

‘BU ZAMANI GÜZEL BİRLİKTELİKLE GEÇİRDİK’
Milli ara dönüşlerinin her zaman yeni bir başlangıç olduğuna değinen Yılport Samsunspor’un Teknik Direktörü Markus Gisdol Markus Gisdol, “Her zaman milli maçlar nedeniyle verilen arada yeni başlangıçlar yaşarsınız. Bu ara da bizim için öyle oldu. Yeni bir başlangıç oldu. 3 hafta maç yoktu. Bu zamanı güzel birliktelikle geçirdik. Bu süreçte milli takımlara giden Okan Kocuk ve Marius Mouandilmadji aramızda yoktu. Satka da sakatlık nedeniyle sezonu kapattığı için aramızda yoktu. Bu süreçte çok iyi çalıştık.” dedi.

‘ÇOK DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN BİR TAKIM’
Gerek yaptığı transferlerle gerekse de oyuncu kadrosuyla Pendikspor’un dikkat edilmesi gereken bir ekip olduğunun altını çizen Yılport Samsunspor’un Teknik Direktörü Markus Gisdol Markus Gisdol, “Pendikspor maçına çok iyi hazırlandık. Çok iyi konsantre olmamız gerekiyor. Çok zor bir maç olacaktır. Ara transferde çok transfer yaptılar ve çok iyi oyunculardan kurulu bir takımları var. Bu yüzden maç çok zor geçecek. Ligin ikinci yarısı başladıktan sonra alınan sonuçlara bakarsak ilk 10’da bulunabilirler. Bu sebepten çok dikkat etmemiz gereken bir takım, Pendikspor.” diye konuştu.

‘HER MAÇIN ÖNEMİ BENİM GÖZÜMDE EŞİTTİR’
Konsantrasyon kaybına tahammülleri olmadığını aktaran Yılport Samsunspor’un Teknik Direktörü Markus Gisdol Markus Gisdol, “Geldiğim ilk günden beri oynadığım tüm maçları kazanmak istiyorum. Her maçı kazanmak için oynarım. Bu nedenle her maçın önemi benim gözümde eşittir. Pendikspor maçını kazanamazsak dünyanın sonu değil ama şundan emin olun, her maçı kazanmak için oynuyoruz. İçinde olduğumuz durum ve puana ihtiyaç duyduğumuz durum sebebiyle tüm maçları kazanmak için oynadık, Pendikspor maçını da kazanmak için oynayacağız. Tecrübelerime dayanarak takım olarak her şeyden önce kendimize odaklanmamız gerekiyor. Rakiplere ya da dışarıdaki olaylara çok odaklanmadan, gerekirse televizyon bile izlemeden sahaya odaklanmamız ve çok çalışmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

‘11’İNCİ GALİBİYETİ TAMAMLAMAMIZ LAZIM’
Ligde son 24 yılda 11 galibiyet alan hiçbir takımın küme düşmediği hatırlatılan Yılport Samsunspor’un Teknik Direktörü Markus Gisdol , şu anda 10 galibiyetleri bulunmasına rağmen 11’inci galibiyetten sonra da maçları kazanmak için oynayacaklarını ifade ederek, “Bizim de o zaman olabildiğinde 11’inci galibiyeti tamamlamamız lazım. Ancak biz 11 galibiyet hedefine ulaştıktan sonra kesinlikle durmayacağız. Aynı istek ve arzuyla da tüm maçları oynayarak kazanmak isteyeceğiz.”diye konuştu.

Öte yandan Samsunspor’da kırmızı kart cezası biten Marius, Pendikspor karşılaşmasında takımdaki yerini alabilecekken, ameliyat sonrası sezonu kapatan Lubo Satka ve sarı kart cezası bulunan Emre Kılınç ise forma giyemeyecek.
Köksal ÖNER

 

Bunları da sevebilirsiniz