UĞUR’DAN UNUTULMAZ ŞİİR VE TÜRKÜ GECESİ

Samsun Uğur Okulları İlkadım Kampüsü idareci, öğretmen ve çalışanlarından oluşan Müzik Öğretmeni Tolgahan Akpınar şefliğindeki koro ‘Bir Bahar Akşamı’ isimli şiir dinletisini sundu. Gecenin sonunda muhteşem performanslar ayakta alkışlandı.

Eğitim öğretimin yanı sıra spor, sanat, bilim ve teknolojinin ışığında çalışmalar sunan Samsun Uğur Okulları İlkadım Kampüsü, ‘Bir Bahar Akşamı’ isimli şiir dinletisini gerçekleştirdi.Samsun Uğur Okulları İlkadım Kampüsü idareci, öğretmen, çalışan ve öğrencilerinden oluşan Müzik Öğretmeni Tolgahan Akpınar şefliğindeki koro, birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Bir diğer müzik öğretmeni Yasin Temiz’in piyano ve bağlama ile eşlik ettiği koroya öğrencilerden oluşan drama ekibi de görsel anlamda destek verince müzikal tadında bir gece ortaya çıktı.

ESERLER SESLENDİRİLDİ
Gecede Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Selam Olsun, Cahit Sıtkı Tarancı’nın Desem Ki, Necip Fazıl Kısakürek’in Beklenen, Yahya Kemal Beyatlı’nın Sessiz Gemi, Nazım Hikmet Ran’ın Seviyorum Seni, Özdemir Asaf’ın Yalnızlık Paylaşılmaz ve Lavinia, Sezai Karakoç’un Mona Roza, Behçet Necatigil’in Seni Yaşamak, Aşık Veysel’in Uzun İnce Bir Yoldayım, Abdurrahim Karakoç’un Mihriban, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın Çoban Çeşmesi, Yunus Emre’nin Gel Gör Beni Aşk Neyledi, Necmettin Halin Onan’ın Bir Yolcuya, Ümit Yaşar Oğuzcan’ın Mustafa Kemal’i Düşünüyorum şiirleri seslendirildi.

ÖĞRENCİLERE ALKIŞ
Şiirleri seslendiren öğrenciler Atakan Tokbaş, Kaan Demir Çelik, Ali Efe Konur, Beril Gür, Dila Erdoğan, Zeynep Duru Başar, Ali Yaser Apaydın, Züleyha Çelik, Tuğra Öztürk, Çağan Arman, Yağız Çetintaş, Kaan Çepniler, Süleyman Yıldız, Turan Kayra Bayraktar ve Dağhan Yıldız performanslarıyla beğeni topladı. Samsun Uğur Okulları Kurucusu Ender Gür, “Uğur Okulları olarak eğitim öğretimin yanı sıra spor, sanat, kültür ve bilimin ışığında çalışmalar yürütüyoruz. Her anlamda donanımlı öğrenciler yetiştirmek için teknolojik adımlar atıyoruz. Bizlere unutulmaz bir gece sunan, kusursuz performans sergileyen öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizi kutluyorum.” dedi.

Samsun Uğur Okulları Kurucusu Ender Gür, Samsun Uğur Kurs Kurucusu Saadettin Turgut, idareciler ve veliler, sanat dolu gecenin ardından performansları coşkuyla alkışladı.
Köksal ÖNER

 

Bunları da sevebilirsiniz