BAŞKAN HALİT DOĞAN: ‘SANAYİDE, ÜRETİMDE ŞEHRİMİZİ DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ’

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehir ekonomisinin can damarı olan Sanayi Bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Tekkeköy ilçesinde kurulan Yeni Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kazı ve dolgu çalışmaları devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Yapılan çalışmalarla sadece sanayicilerimize değil, aynı zamanda kentimizin gençlerine ve gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy ilçesindeki Yeni Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Üretimin ve sanayinin bir şehrin gelişimindeki en önemli etken olduğunu vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Samsun’umuzu daha ileriye taşımak için çıktığımız hizmet yolculuğumuzda üretimi ve istihdamı artırmak öncelikli hedefimiz. Çalışmalar kapsamında toplamda 8 bin 470 metre uzunluğundaki yolların, farklı genişliklerdeki (10 metre, 20 metre, 24 metre ve 50 metre) çalışmaları sürdürülüyor. Kazı- dolgu çalışmalarına da devam eden ekipler, 4 bin 500 metre uzunluğunda kazı çalışması gerçekleştirerek kazının yüzde 55’ini tamamladılar. Ayrıca, bin 800 metre uzunluğundaki dolgu çalışmaları da başlatılmış olup bu çalışmaların yüzde 25’i tamamlandı. Yeni organize sanayi bölgesinde yapılan çalışmalar ve yatırımlar ile birlikte şehrin sanayi ve ekonomik potansiyelinin arttırılması hedefleniyor. ” dedi

‘KENTİMİZİN GELİŞİMİNE KATKI SUNACAK’
Sanayi bölgelerinin kent için taşıdığı öneme vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Yeni Organize Sanayi Bölgemizdeki çalışmalar, iş dünyamıza ve şehrimize büyük katkı sağlayacak. Yapılan çalışmalarla sadece sanayicilerimize değil, aynı zamanda kentimizin gençlerine ve gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sunmayı hedefliyoruz. Sanayi bölgeleri, ekonomik kalkınmanın yanı sıra sosyal ve kültürel açıdan da şehrimize değer katmakta. Üretimde, istihdamda şehrimizi daha ileri taşıyacak çalışmalar ile Samsun’umuzun adından daha da çok söz ettiren bir şehir haline getireceğimize inanıyorum. Her zaman özellikle üstünde durmaya dikkat ediyorum, ‘bizler önceliği iş, önceliği aş’ olan insanlarız. Hayata geçirdiğimiz hizmetlerle de bunu ortaya koymaya çalışıyoruz. Samsun’umuzun evladı çalışmak için başka bir şehre gitmek zorunda kalmasın istiyor. Bu kapsamda Yeni Organize Sanayi Bölgemizi de çok değerli buluyorum. İnşallah Samsun’umuzda hayata geçireceğimiz çalışmalarımız ile şehrimizi her alanda daha ileri taşıyacağız.” diye konuştu.
Köksal ÖNER

 

Bunları da sevebilirsiniz